Kontroverzný podnikateľ sa pravidelne objavoval v reláciách typu Smotánka, kde z neho robili celebritu. Majiteľ luxusných hotelov, úspešný biznismen, ktorý všetko, na čo siahne, premení na zisk.

Postupom času sa začal v médiách objavovať pre niečo celkom iné. Tam, kde boli podozrenia z korupcie, točili sa milióny eur na úkor štátu a riešil sa sivý biznis, bol M. Kočner

Vplyvný človek z pozadia politiky sa však prerátal. V súčasnosti sa preto verejnosti naskytá celkom iný obraz. Väzenský mundúr a kolotoč súdnych pojednávaní, v ktorých kontroverzná postava vysvetľuje kauzu za kauzou.

Z niekdajšieho predátora sa stala štvaná zver, na ktorú celkom oprávnene organizujú lov orgány činné v trestnom konaní. No jedna lastovička leto nerobí. Ak nenastane skutočná zmena, podobných kočnerov bude oveľa viac. 

Po tých dlhých rokoch sa navyše treba kompetentných opýtať, kde boli celý ten čas. Kam sa pozerali tí, ktorí mali právomoci nastaviť jasné a nekompromisné pravidlá tak, aby zákon platil pre všetkých rovnako. M. Kočnerovi sa darilo úspešne unikať nekonečné mesiace.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa