Desaťročná snaha o zásadnú prestavbu produktového portfólia najväčšieho slovenského výrobcu buničiny a papiera tento rok konečne dospela k želanému výsledku.

Stovky miliónov eur sa v Ružomberku zhmotnili do nového rozsiahleho papierenského stroja a umožnili tak firme zvýšiť celkovú ročnú produkciu papiera v závode prakticky o tretinu. Inovatívny kartón vychádzajúci z nového papierenského stroja má pritom pre ružomberské Mondi SCP jednu veľmi svetlú stránku.

Výrobca tradične zameraný na grafický papier, ktorého spotreba celosvetovo klesá, totiž vďaka nemu rázne vkročil do dynamicky rastúceho obalového segmentu. Mondi SCP je tento rok nominované na ocenenie TREND Investor roka 2021. Tu je zoznam nominovaných, za ktorých môžete hlasovať aj vy. 

Investícia do rozšírenia výroby papiera prináša pre severoslovenský región niekoľko dobrých správ. Je stabilizáciou najväčšieho miestneho zamestnávateľa a zároveň vytvorí viac ako stovku priamych pracovných príležitostí. Z ružomberskej továrne robí jedného z najvýznamnejších spracovateľov zberového papiera na Slovensku.

Časy, keď ľudia pri ružomberskej papierni krčili nosom, sú preč. Charakteristický zápach, ktorý sa z nej roky šíril, spláchla séria masívnych investičných vĺn, ktoré sa v posledných dekádach fabrikou prevalili. Mondi SCP sa vďaka nim stala výkladnou skriňou najlepších dostupných technológií vo svojom odvetví.

Prerod za stámilióny

Papierenská výroba v Ružomberku má dlhú históriu a viackrát počas nej stála na hrane prežitia. Vždy sa ju však napokon podarilo obnoviť, rozbehnúť a vrátiť jej význam. Patrí k najväčším výrobným podnikom v krajine a vo svojom odvetví stanovuje štandardy. Je zároveň jednou z mála veľkých fabrík, ktorým sa podarilo prežiť zmeny režimov aj majiteľov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa