Obdobie dvoch rokoch s pandémiou nového koronavírusu ukázalo, že plány investorov zamiešala vo všetkých oblastiach priemyslu a biznisu. Minuloročné obmedzenia a neistota na trhoch v súvislosti s novými variantmi viedli k tomu, že mnohé investície sa odložili na neurčito.

Napriek tomu sa investori na Slovensku chceli posunúť ďalej a investíciami sa včas pripraviť na lepší stav ekonomiky po pandémii. 

Slovensko je zaujímavé

Napriek tomu, že najnovšie potvrdené investície budú slovenské firmy zverejňovať v tomto roku len postupne, posledné avizované a nakoniec aj realizované investície priniesli pozitívny pohľad na aktuálny stav ekonomiky a zároveň naznačili priority, ktoré nesúviseli len s potrebami firemného sektora.

Výrazne sa v ostatnom období investovalo napríklad v oblasti informačných technológií, cestnej infraštruktúry či na strane mobilných operátorov. Tí potrebovali modernizovať siete, zvládať dopyt po dátových prepojeniach a pripraviť sa na prechod na novú 5G sieť.

Predminulý rok dostatočne jasne odhalil aj to, ako najväčší investori u nás premýšľajú v krízových situáciách. Zároveň objem realizovaných investícií potvrdil, že slovenský trh je naďalej investične zaujímavý. S lepším stavom v ekonomike a so začiatkom vakcinácie populácie to možno povedať aj o vlaňajšku, pričom sa dá očakávať, že rast investičnej aktivity z roku 2021 má potenciál pokračovať aj v tomto roku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa