Silná nemecká strojárska skupina Vaillant verí Slovensku čoraz viac. V blízkosti Senice avizuje preinvestovať 120 miliónov eur a vybudovať nový moderný závod.

Podnik Heat Pump World Senica (HPWS) by sa mal podľa zámeru zameriavať na výrobu tepelných čerpadiel v priemyselnej zóne Kaplinské pole, pričom s výkopmi sa začne už na jar.

Investícia by však mohla pomôcť tamojšiemu regiónu najmä z pohľadu zamestnanosti. V novej výrobe sa počíta až s takmer tisíckou zamestnancov. Jej budúci šéf Radovan Prístavok verí, že Slovensko má stále dostatok kvalifikovaných ľudí.

Investícia avizuje zamestnať tisícku ľudí. Veríte, že sa vám podarí nájsť dostatočné personálne kapacity vzhľadom na súčasný stav na trhu práce?

Sme presvedčení, že sa nám podarí získať kvalifikovaných a motivovaných pracovníkov. Úroveň kvalifikácie na Slovensku je z nášho pohľadu veľmi vysoká. Skupina je atraktívnym zamestnávateľom a ponúkne pracovné miesta v neustále sa rozvíjajúcom technologickom odvetví, orientovanom na budúcnosť. V závode HPWS spoločnosť zabezpečí kariérne príležitosti, chceme školiť ľudí a ponúknuť im ďalšie benefity.

Začali ste už s náborom?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa