Brat jedného z najbohatších ľudí na svete Elona Muska zarobil za jeden deň zhruba sedem miliónov dolárov, keď na nedávnom vrchole akciovej rely predal 12-tisíc akcií spoločnosti Tesla kúpených v ten istý deň za oveľa nižšiu cenu na základe opcie.

FILE- In this Feb. 9, 2019, file photo, a sign bearing the company logo is displayed outside a Tesla store in Cherry Creek Mall in Denver. Tesla’s top lawyer is leaving the company after only two months on the job. Tesla said in a prepared statement Wednesday, Feb. 20, that General Counsel Dane Butswinkas will return to a legal practice in Washington, D.C. He’ll continue to work for Tesla as outside counsel. No reason for the departure was given. (AP Photo/David Zalubowski, File)
Neprehliadnite

Muskov brat predal s veľkým ziskom balík akcií Tesly. Naznačuje koniec jej akciovej rely?

Nestalo sa prvýkrát, že Elonov brat Kimbal, ktorý sa venuje najmä podnikaniu v oblasti gastronómie, predal veľký počet akcií Tesly.

Za tým, že akcie získané opciou si nepodržal, videli médiá aj možnosť, že automobilka na trhoch na určitý čas dosiahla strop. Od začiatku minulého roka sa jej totiž trvalo darilo zvyšovať cenu svojich akcií na burze, a to aj po krátkom prepade v dôsledku prepuknutia pandémie vo svete.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa