V slovenských biznisových kruhoch je známy ako skúsený obchodník a odborník na finančné trhy. Počas vlaňajška sa však do povedomia širšej verejnosti zapísal aj tým, že v čase koronakrízy zariskoval a realizoval najväčší realitný obchod roka.

Nebola to jediná veľká transakcia, ktorú investičná skupina Wood & Company urobila. Za ostatných sedem rokov sa totiž títo biznismeni rozkročili naprieč takmer všetkými oblasťami podnikania.

Nominácie Manažér roka
Neprehliadnite

Hľadá sa TREND Manažér roka 2021. Keď sa Slováci nevedia predať a úspechom nechcú „provokovať“

V súčasnosti má dlhoročný partner skupiny Ľubomír Šoltýs už v pláne nové výzvy, chce sa vrátiť aj k biznisu, s ktorým kedysi začínal a navyše aj opäť vrátiť firmy v portfóliu na burzu. TREND ho nominoval na Manažéra roka 2021. Tu je zoznam nominovaných, za ktorých môžete hlasovať aj vy.

Čo vlaňajšia koronakríza znamenala pre firmu a vás osobne?

Začiatok pandémie a krízy boli naozaj hektické. Ako obchodníka s cennými papiermi sa nás to dotklo ešte skôr, než sa začalo diať všetko ostatné. Krízy sú v podstate dobré a sú nevyhnutnou súčasťou ekonomického vývoja a rastu. Zároveň oddeľujú slabších od silnejších, prezieravejších od riskujúcich. V čase boomov je ľahké byť úspešným, ale v čase krízy sa ukáže, kto je skutočne pripravený. Pre nás to bola už tretia kríza, ktorú sme zažili a vždy to bolo náročné, napriek tomu sme zakaždým z nich vzišli silnejší.

Bola táto kríza odlišná?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa