Alternatívne investície síce majú v portfóliách solventných slovenských investorov priestor, no kryptomenám naši boháči príliš naklonení nie sú. V týchto zemepisných šírkach ľudia, ktorí majú k dispozícii celé spektrum investičných možností, nechávajú virtuálne meny v podstate bokom. Z alternatívnych investícií sú populárnejšie napríklad komodity.

Hlavnou motiváciou investovania do alternatívnych investičných fondov je podľa riaditeľa Erste Private Banking na Slovensku Michala Orlovského lepšia diverzifikácia a dlhodobo vyšší výnos. Nevýhodou je nižšia, či dokonca veľmi obmedzená likvidita, čo znamená, že investičný horizont je v prípade alternatívnych investičných fondov spravidla dlhší.

Finance,Trade,Manager,Analysing,Stock,Market,Indicators,For,Best,Investment
Neprehliadnite

Pravidlá investovania sa od základu menia, treba viac riskovať

Kryptomeny nie, ďakujeme

Tento druh investícií jednoducho nie je v centre pozornosti. Privátni klienti k investovaniu nepristupujú ako k vzrušujúcemu dobrodružstvu, ide skôr o strategickú hru. „V oblasti alternatív najviac v portfóliách využívame zlato.

Klienti sa zaujímajú aj o alternatívy investovania do sľubných private equity (PE) projektov. V tomto prípade idú skôr cestou široko diverzifikovaných PE riešení s pokrytím projektov od blízkeho regiónu cez Škandináviu až po Spojené štáty americké,“ hovorí riaditeľ pre privátnu klientelu UniCredit Bank na Slovensku Roman Hajduk.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa