TREND oslovil víťazov a víťazky uplynulých desiatich ročníkov suťaže TREND Manažér roka a položil im tri otázky.

1. Čo vás v minulom roku najviac potešilo v biznisovej sfére?

2. Čo bola vaša najväčšia manažérska výzva vlaňajška?

3. Akými hodnotami sa v živote riadite?

Ivana Molnárová, bývalá výkonná riaditeľka, Profesia

Na snímke bývalá výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová
Zdroj: MICHAL SMRČOK
Na snímke bývalá výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová

1. Profesia má za sebou rekordný a výnimočný rok. Pred piatimi rokmi sme si dali za cieľ dosiahnuť v roku 2020 tržby dvadsať miliónov. Aj pre covid nám nevyšiel. Nebol to úplne realistický cieľ, preto sme sa zamerali na produktové a vnútrofiremné ciele. Rok 2022 sme s Profesiou CZ pôvodný cieľ takmer dosiahli a utvrdili sa, že keď si niečo želáme, tak to príde.

2. Najväčšou výzvou vlaňajška bola celková zmena firmy, zlúčenie a transformácia Profesie s jej sestrou LMC. Ľudia potrebujú v transformácii cítiť istotu, že firma kráča správnou cestou. Je v poriadku reagovať na zmeny, nedržať sa striktne plánu a byť flexibilný, keď je to nevyhnutné.

3. Pre mňa je hodnotou autenticita. To, čo hovorím, to žijem. Potom je to pokora – nie som neomylná, vnímam svoje dary a talenty aj nedostatky. Dôležitá je aj odvaha vnímať veci z nadhľadu. Odvaha viesť ľudí, nebáť sa robiť rozhodnutia a prevziať za ne zodpovednosť.

Na snímke výkonná riaditeľka Profesia Ivana Molnárová s cenou TREND TOP 2022 v kategórií MANAŽÉR ROKA, pri príležitosti 25. ročníka odovzdávania cien TREND TOP.
Neprehliadnite

Vyhrala cenu za najlepšiu manažérku a dostala výpoveď. Okrem šéfky mala Profesia zmeniť i názov

Katarína Kaszasová, generálna riaditeľka, Úrad pre dohľad nad výkonom auditu

Katarína Kaszasová
Zdroj: Robo Hubač
Katarína Kaszasová

1. Vlani ma potešilo, že po skončení jarnej pandemickej vlny som po dvoch rokoch vo funkcii konečne osobne spoznala zahraničných kolegov z Bruselu. Za zmienku stojí 16 nových štatutárnych audítorov i schválenie smernice o vykazovaní informácií o udržateľnosti, ktoré budú predmetom nezávislého overenia, čo prináša nové možnosti pre audítorskú profesiu. Teší ma aj spolupráca nášho úradu s Fakultou manažmentu UK pri výučbe a príprave literatúry.

2. Vlaňajšok mi priniesol nečakaný odchod na dvoch kľúčových postoch a s tým spojený náročný proces získania nových kolegov, ako aj výzva udržať ostatných odborníkov z nášho tímu, ktorých trhová hodnota je podstatne vyššia ako mzda, ktorú im môže úrad vyplatiť.

3. Na otázku o hodnotách použijem rozprávku o troch grošoch. Prvý groš dávam do odovzdávania skúseností a tvorby bezpečného a inšpiratívneho prostredia pre rodinu, priateľov a kolegov. Druhý groš vraciam tým, ktorí ma sprevádzajú životom, od ktorých sa učím, ako aj tým, ktorí nemajú také možnosti v živote ako ja. Tretí si nechávam pre svoju vnútornú harmóniu, zdravie a rozvoj. Pod grošmi si predstavujem najmä rešpekt a ľudskosť.

Juraj Habovštiak, zakladateľ a spolumajiteľ, MTS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa