Podľa Eurobarometra spred troch rokov by 30 percentám ľudí na Slovensku bola nepríjemná spolupráca s Rómom. Podľa Slovak Work-place Report si až 40 percent inak orientovaných ľudí myslí, že by coming out na pracovisku mohol ohroziť ich kariéru. Rôznorodosť ľudí a ich inklúzia sú témy, ktoré sa čoraz viac dostávajú do centra pozornosti aj vo firmách na Slovensku.

„Diverzita na pracovisku prináša nielen pozitíva pre zamestnávateľov, ktorí tak získavajú viac skúseností, názorov a širšie vnímanie tém, ale zároveň ide o dôležitý princíp pre spoločnosť,“ konštatuje hovorkyňa Profesie Nikola Richterová. „Ak funguje vo firme zdravá firemná kultúra, rôznorodé tímy dosahujú podstatne lepšie výsledky,“ dopĺňa koučka Kamila Birnsteinová. 

Na snímke Kamila Birnsteinová, koučka, lektorka a konzultantka v oblasti vzdelávania a rozvoja ľudí.
Neprehliadnite

Na top manažérky sa ešte aj dnes zvykneme pozerať ako na krkavčie matky, upozorňuje koučka

Nadnárodné firmy

Prieskum, ktorý zrealizovala v roku 2018 PwC Slovensko, prináša na prvý pohľad dobré čísla. Až 97 percent firiem na Slovensku má diverzitu a inklúziu nastavenú ako firemnú hodnotu. Do prieskumu sa však zapojili väčšinou dcéry zahraničných koncernov. Zúčastnilo sa na ňom 31 spoločností. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa