HTC U Ultra mal premiéru minulú jar, zaujal hlavne sekundárnym displejom nad tým štandardným. V tenkom páse sa zobrazovali notifikácie, kontakty, počasie a iné informácie. Ale tiež jemným 5,7-palcovým displejom, 12 Mpix fotoaparátom s clonou f/1.8 a stereoreproduktormi HTC BoomSound. Snadragon 821 so 4 GB operačnej pamäte je zárukou dostatočného výkonu ešte aj v súčasnosti.

Vyčítať sa mu dá pomerne diétna kapacita batérie 3-tisíc mAh a hlavne štartovacia cena 750 eur. V danom čase sa na pulty dostávali konkurenti s ešte lepšími parametrami za rovnakú aj nižšiu cenu. Viacero predajcov tento model doteraz ponúka za približne 700 eur.

Zľavová hliadka: vlaňajšia vlajková loď HTC za menej ako polovicu

Zdroj: HTC

Na porovnávači cien Heureka je však už niekoľko predajcov s viac ako tisíc hodnoteniami, ktorí ho majú za menej ako tri stovky. Aj tak im nemusia mnohí dôverovať. Lenže len za 269 eur ho ponúka aj renomovaný Mall.sk. A to už považujeme za veľmi lákavú ponuku. Nejde o dokonalý smartfón, ale vlaňajšia vlajková loď s danou výbavou za menej ako tristo eur, to sa tak často nevidí.  

Zľavová hliadka: vlaňajšia vlajková loď HTC za menej ako polovicu

Zdroj: LG

Do pozornosti dávame ešte dva vlaňajšie prémiové smartfóny, ktoré sa dajú kúpiť tiež za približne tristo eur. Výbornou kúpou je teraz napríklad LG G6 32 GB predstavený minulú jar ako to najlepšie, čo LG v mobiloch dokáže. Dá sa zohnať za približne 320 eur.

Alebo Nokia 8 s čistým Androidom a Snapdragonom 835 sa už dostala pod tri stovky, respektíve pre opatrnejších je v Datarte za 349 eur. V októbri sa na Slovensku začala predávať za 599 eur, takže tiež slušný pokles.

Zľavová hliadka: vlaňajšia vlajková loď HTC za menej ako polovicu

Nokia 8 v štyroch farbách Zdroj: Nokia

A do tretice, do spomínaného rozpočtu sa zmestí pár nových modelov, ale už zo strednej triedy. Napríklad Huawei P20 Lite, Moto G6 Plus alebo Sony Xperia XA2, ktoré sme nedávno otestovali.