Minister digitálnej transformácie Ukrajiny na Twitteri zdôraznil, že podľa neho je veľmi dôležité zmraziť adresy prepojené s ruskými a bieloruskými politikmi, ale „sabotovať tiež bežných používateľov“. Najznámejšia burza Binance vyhlásila, že nemá v pláne jednostranne zmrazovať účty pochádzajúce z Ruska.

Hovorca Binance zdôraznil, že nepovažujú za spravodlivé zakazovať účty miliónom nevinných ľudí. Podľa neho má byť svet kryptomien cestou k finančnej slobode na celom svete. Takéto jednostranné zablokovanie účtov by poprelo účel, pre ktorý boli kryptomeny stvorené. Uviedol však, že Binance podniká potrebné kroky proti tým, na ktorých boli uvalené sankcie, no s dôrazom na minimálny vplyv na bežných používateľov.

Ak medzinárodné spoločenstvo sankcie ešte viac rozšíri, budeme ich tiež agresívne presadzovať.
hovorca burzy Binance

Ukrajinská spoločnosť zameriavajúca sa na digitálne vlastníctvo však návrh ukrajinského ministra prijala. Dmarket funguje ako burza na výmenu virtuálnych položiek v hrách či na akýchkoľvek iných platformách vrátane metavesmíru. Firma vo svojom tvíte uviedla, že z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu prerušuje všetky vzťahy s Ruskom a Bieloruskom. To sa týka zákazu registrácie nových účtov a tie, ktoré vznikli predtým, Dmarket zamrazuje.

M. Fedorov na tento krok zareagoval:

Peniaze z týchto [zamrazených] účtov by mali byť poskytnuté na vojenské účely. Novodobí Robinovia Hoodovia. Bravo.
 

Zakladateľ ďalšej veľkej kryptomenovej burzy Kraken But Powell na Twitteri vysvetlil, prečo u nich takéto zamrazovanie nie je možné. Podľa neho majú kryptomeny slúžiť osobám a nie vládam či politickým stranám, pričom zdôraznil že takéto „peniaze ľudu“ majú byť zbraňou mieru a nie vojny. Na druhej strane však dodal, že sa to môže v budúcnosti zmeniť a Rusi by si toho mali byť vedomí.

Neprehliadnite

Elektrický mikrobus Volkswagen ID.Buzz má oči, ktorými sa pozrie na chodcov