Francúzsky distribútor videohier, svetová trojka po Activision Blizzard a Electronic Arts, stavil na tohtoročnej výstave E3 v Los Angeles, najmä na pripomínanie 25. výročia vzniku. Jeho šéf Yves Guillemot na tlačovej konferencii vyjadril vieru, že bude aj ďalšie štvrťstoročie produkovať kvalitné hry.

Firma najprv prezentovala Rayman Origins – kúzelnú plošinovku a la Mario, ktorá vyzerá takmer ako jej prvý diel v roku 1996. Zdá sa, že ponúkne rovnako kvalitnú hrateľnosť a naháňačku v džungli, vo vzduchu či pod vodou. Niekedy ozaj pomôže vrátiť sa úplne na začiatok série (rovnaký prístup k Tomb Raider). Ďalšou novinkou je Driver: San Francisco, kombinujúci bláznivé preteky a kriminálny príbeh. Vyjde koncom augusta.

Prvé prekvapenie od Ubisoftu prišlo v podobe oznámenia Far Cry 3, intenzívnej akčnej hry, kde hlavný hrdina bojuje na opustenom ostrove. Hoci sa väčšinu traileru skrýval, bojoval o prežitie a len občas využil zbrane na svoju obranu.

Druhé akčné oznámenie je Brothers in Arms: Furious 4. Trailer ukázal bláznivú návštevu nemeckej knajpy na skolnku druhej svetovej vojny a predovšetkým pripomínal hernú verziu Nehanebných bastardov.

Povinnou jazdou bude pred sviatkami The Adventures of Tintin, hra k rovnomennému filmu Petera Jacksona a Stevena Spielberga. Výrazne sa podobá na film, ktorý zase miestami miesi Indiana Jonesa a fantasy.

Napokon UbiSoft prezentoval aj svoje najznámejšie série. Ghost Recon: Future Soldier vyzerá byť celkom prepracovaná taktická akčná hra, pri ktorej sú autenticky spracované nielen hlavné akcie, ale aj správanie civilistov či celého okolia.

Ubisoft vyrukoval s plejádou akčných noviniek

Zdroj: ubisoft

Trackmania 2 sa zasa snaží zaujať najmä svojím editorom a čoraz obľúbenejším konceptom používateľmi generovaného obsahu. Ten má rozšíriť aj ďalšia dvojica: Shootmania pre akčné hry a Questmania pre RPG.

Piate výročie bláznivých minihier so zajacmi oslávi UbiSoft prvým titulom na Kinect. Raving Rabbids: Alive Kicking je séria nových minihier pre štyroch hráčov. Ďalším spoločenským hitom bude Just Dance 3, kde budete môcť tancovať nielen na Wii, ale aj na PS3 s Move či na Kinecte. Obe hry prichádzajú trošku neskoro – mali vyjsť už vlani, keď boli platformy nové.

Ešte väčším paradoxom je uvedenie hry Rocksmith, simulátora gitary. Zvláštne je, že prichádza v čase, keď Guitar Hero či Rock Band majú pauzu. Možno chce UbiSoft vyplniť miesto na trhu, akurát si treba uvedomiť, že žáner totálne stagnuje.

Pri pohybových hrách nechýba ani Your Shape: Fitness Evolved 2012. Vyjde v novembri.

Tlačovú konferenciu Ubisoftu uzavrel trailer na očakávaný Assassin’s Creed: Revelations. Táto séria má sviežu hrateľnosť, zaujímavý dej a zavedie hráča do nevídaného sveta. Po Jeruzaleme či Ríme príde na rad Konštatínopol v druhej polovici 15. storočia a hlavný hrdina má už viac ako 50 rokov.

Foto na titulke a v článku - Ubisoft