Hoci sa dopyt po iPhonoch za posledné mesiace znížil, stále je to pre Apple dojná krava. A s mliekom obsahujúcim zlaté vločky.

Za tretí kvartál priniesli firme takmer polovicu z jej 53,3-miliardových tržieb. Z výrobcu počítačov sa stala prakticky smartfónová spoločnosť, a preto je pre nich septembrová premiéra extra dôležitá. Podľa (stále neoficiálnych) dostupných informácií sa treba pripraviť na klasický upgrade vlaňajších modelov. Zásadné zmeny ako iPhone s podporou 5G alebo s ohýbateľným displejom si má Apple nechať na budúci rok.

Meno

Najprv názov. Posledné informácie hovoria o tom, že Apple už nebude pokračovať v rímskych číslach a modelový rok 2019 ponesie názov iPhone 11. Ale pozor, nie je to také jednoduché. Tak ako vlani aj teraz majú byť predstavené tri modely.

Ten najlacnejší, nástupca modelu XR, sa má volať iPhone 11. Plne vybavení súrodenci majú byť iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Trochu kostrbaté, ale vcelku logické. Navyše to kladie dobrý základ na jednoduché a prehľadné pomenovanie iPhonov pre najbližšie roky.

O týždeň Apple ukáže iPhone 11. Na čo sa zbytočne netešiť?

Pravdepodobná podoba iPhone 11 Pro v troch farbách Zdroj: Techradar

Dizajn

Táto oblasť možno bude pre mnohých sklamaním. Na

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa