Vyberali sme podľa zaužívaného postupu. Overené značky a overené modely, ktoré má jeden alebo dvaja overení predajcovia výrazne lacnejšie, než všetky ostatné obchody. Neporovnávame veľké nálepky s percentuálnou zľavou, ale reálne ceny na pomocou porovnávačov cien. Zároveň výber týchto produktov neznamená, že sú najlepšie vo svojom segmente. Ale môžu byť. Upozorňujeme, že časť vybraných produktov sú za akciové ceny len obmedzenú dobu. 

Panasonic TX-58DX800E

Alze je momentálne za 1 489 eur, bežná cena okolo dvoch tisícok. Najbližšie je TPD s cenovkou 1 699 eur. Nie je to žiadna maličkosť. Ale ide o rad 800, teda takmer to najlepšie, čo má Panasonic v ponuke. To znamená 4K televízor s podporou HDR a certifikátom THX. Navyše v dizajnovom prevedení a s uhlopriečkou 58 palcov. Na trhu sú aj lacnejšie 58-palcové 4K televízory s podobnou výbavou. Ak ste ale mali zálusk na tento model, teraz sa dá kúpiť citeľne lacnejšie.

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Panasonic TX-58DX800E Zdroj: Panasonic

 

Panasonic TX-55DSU501

Komu by postačovalo staré dobré full HD rozlíšenie so štandardnými technológiami, ale chcel by poriadnu uhlopriečku, môže teraz ušetriť. V Alze sa tento model Panasonicu predáva za 482 eur. Vo všetkých ostatných obchodoch (s výnimkou jedného neznámeho e-shopu) za ceny okolo 600 až 700 eur. A pod päť stovák sa s takou veľkou uhlopriečkou nedostanete ani pri modeloch od ostatných značiek.

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Panasonic TX-55DSU501 Zdroj: Panasonic

 

Sony DSC-RX10

Aj túto zľavu, zhodou okolností, teraz ponúka Alza. Pokročilý ultrazoom od firmy Sony má teraz za 741 eur. Teda o približne stovku menej ako tá najnižšia cena na porovnávačoch cien a o približne 70 eur lacnejšie aj ako na nemeckom Amazone. Ultrazoom RX10 je v podstate legendárny kompakt RX100 druhej generácie s 20,2 Mpix CMOS senzorom veľkosti 1 palec v trochu väčšom tele. A hlavne s Carl Zeiss objektívom so svetelnosťou f/2.7 a s rozsahom 24-200 mm, teda 8,3-násobným optickým zoomom.

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Sony DSC-RX10 Zdroj: Sony

 

Sony CMT-X7CDW

Postarší model, ale stále výkonný Hi-Fi systém so sparťanským dizajnom je v zľave v obchode Alza za 259 eur. Našli sme už len jeden slovenský e-shop, ktorý ho ešte ponúka. Ale za 355 eur. Na nemeckom Amazone je za 379 eur. Prakticky ide o 40 W reproduktor s CD prehrávačom a FM rádiom, ktorý ale vie prehrávať obsah aj bezdrôtovo z mobilných zariadení alebo drôtovo z domácej siete. Znova opakujeme, na trhu sú aj lacnejšie Hi-Fi systémy s obdobnou funkcionalitou a dizajnom. Ak sa ale niekomu pozdáva tento model od Sony, môže teraz ušetriť.

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Sony CMT-X7CDW Zdroj: Sony

 

Oral-B Genius 8000

Na nemeckom Amazone v tieto dni natrafíte na viacero znížených cien elektrických zubných kefiek Oral-B od firmy Braun. Pri porovnávaní cien nás najviac zaujal model Genius 8000, ktorý je za zníženú cenu 98 až 108 eur podľa druhu vymeniteľných nástavcov. A zhodou okolností má akciovú cenu aj slovenský e-shop nazuby.eu, ktorý ju predáva za 111 eur. Pritom bežná cena vo všetkých ostatných obchodoch je minimálne 160 eur. Smart kefka má viacero režimov čistenia, senzor tlaku, výdrž batérie na takmer dva týždne a dá sa cez Bluetooth prepojiť s mobilnou aplikáciou. Tá starostlivosť o chrup zaznamenáva a dáva rady.  

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Oral-B Genius 8000 Zdroj: Braun

 

LaCie Porsche Design P 9220 2 TB

Na nemeckom Amazone sme narazili aj na celkom zaujímavé ceny za externé disky od firmy LaCie, ktorých dizajn má na svedomí Porsche Design. Ide o klasické 3,5“ pevné disky s USB 3.0 pripojením, takže vyžadujú samostatné napájanie. 4 TB verziu v plnej spokojnosti aktívne používame už druhý rok. Teraz sa dá zohnať za 128 eur. V ostatných obchodoch je za 140 až 150 eur. Gigabajt vyjde drahšie pri 2 TB verzii, ale celkovo je to cenovo dostupnejší doplnok. Na Amazone za 85 eur, v ostatných obchodoch okolo 115 až 120 eur. Dajú sa nájsť aj lacnejšie disky. S podobne luxusným dizajnom ale ťažko.

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

LaCie Porsche Design P 9220 2 TB Zdroj: LaCie

 

Linksys WRT 1900ACS

Kvalitný Wi-Fi router je základ každej domácnosti. Veď ktoré iné zariadenie okrem chladničky sa používa nepretržite? Na anglickom Amazone je znova zlacnený model WRT 1900ACS za v prepočte 154 eur. Bežne, aj v slovenských e-shopoch, stojí okolo 220 eur. Dvojpásmový router s teoretickou maximálnou prenosovou rýchlosťou 600 Mbps, štyrmi odnímateľnými anténami, dvojjadrovým 1,6 GHz procesorom, pol gigabajtom operačnej pamäte a smart funkciami ovládateľnými cez mobil môže citeľne zlepšiť dosah aj bezpečnosť siete v domácnosti aj kancelárii. Áno, sú modely aj za polovicu. Ale isto už mnohí pochopili, že nie je router ako router.

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Linksys WRT 1900ACS Zdroj: Linksys

 

Bowers & Wilkins P5

Nemecká odnož Amazonu by teraz mohla potešiť audiofilov. Ponúka high-endové slúchadla Bowers & Wilkins P5 za lákavú cenu 149 eur. Všade inde stoja minimálne 225 až 250 eur. Ikonický dizajn a kombinácia kovu a pravej kože sa dajú ľahko rozoznať. A 50-ročné skúsenosti anglickej firmy by mali byť zárukou, že kvalita zvuku nebude zaostávať.

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Bowers & Wilkins P5 Zdroj: Bowers & Wilkins

 

Bose QuietComfort 35

A skvelá ponuka je čerstvý, ale už pomaly legendárny model bezdrôtových slúchadiel s aktívnym potlačením hluku Bose QC35. Nedávno sme ich testovali a porovnávali s konkurentmi a uchvátili nás kvalitou zvuku aj tlmenia hluku. Nikde sme ich nenašli za menej ako 370 eur. Na nemeckom Amazone sú v striebornom prevedení teraz za 279 eur. S takou cenou by v našom teste získali prvenstvo.

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Bose QuietComfort 35 Zdroj: Bose

 

Logitech Circle

Tretina dole, taká zľava už môže presvedčiť. Presne takmer o tretinu je teraz na nemeckom Amazone lacnejšie domáca smart kamera Logitech Circle, kde stojí 140 eur. Všade inde je za 200 eur. Full HD video sníma cez 135-stupňový uhol záberu, detekcia pohybu je samozrejmosť a praktická je funkcia dvojitej komunikácie. Mikrofón a reproduktor tak so smartfónom fungujú ako akási vysielačka. Mobilitu zabezpečuje 12-hodinová výdrž batérie, ale dá sa napájať aj klasicky zo siete. Záznam sa ukladá na cloud, s denným archívom zadarmo až po mesačným archívom za sto dolárov ročne. 

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Logitech Circle Zdroj: Logitech