Operátorov, ktorí umožňujú sledovanie televízneho vysielania na mobilných zariadeniach, pribúda. Po Slovak Telekome so službou Magio TV Go prichádza s podobným riešením aj Swan, predávajúci IP TV pod značkou Max multimedia. Operátor o tom informoval v tlačovej správe.

O televíziu na displejoch smartfónov a tabletov sa stará mobilná aplikácia s názvom Max Multimedia. Zatiaľ je k dispozícii len pre zariadenia s applovským systémom iOS, teda pre iPhony a iPady, no Swan sľubuje jej rozšírenie aj na Android a PC platformu.

Aplikácia umožňuje sledovanie živého vysielania desiatich TV staníc (cez WiFi): Jednotky, Dvojky, Markízy, TV Doma, JOJ, JOJ Plus, TA3, ČT 1, ČT 2 a Fashion TV. Súčasťou služby je prístup do sedemdňového archívu relácií ako aj elektronický sprievodca na najbližších sedem dní.

Swan pridáva TV službu na iPhone a iPade

  

Swan pridáva TV službu na iPhone a iPade

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

Kvalita prenosu závisí od rýchlosti WiFi pripojenia, k dispozícii sú tri úrovne zobrazenia. Aplikácia automaticky prispôsobuje dátový tok prostredníctvom adaptívneho streamingu - zvolí takú kvalitu streamu, aby sa zákazníkovi na zariadení zobrazil čo najlepší obraz pri zachovaní plynulosti prenosu.

Ďalšia funkcia aplikácie sa nazýva „Rozpozerané“. Ak diváka pri sledovaní mobilnej televízie niečo vyruší, program si môže presunúť do rozpozeraných relácií - keď príde domov k svojej IPTV televízii (set-top-boxu), reláciu dopozerá napríklad na televízore presne od bodu, kedy ho presunul do „Rozpozeraných“.

Aplikácia Max multimedia sa dá bezplatne stiahnuť z App Storu, ale bežať bude len IP TV klientom Swanu, ktorí si ju musia najprv aktivovať cez set-top-box. Samotná mobilná televízia je počas prvého mesiaca po aktivácii bezplatná, potom stojí 99 eurocentov na mesiac.

Foto na titulke a v článku - Swan