Najvýkonnejší smartfón v histórii Samsungu s bohatými možnosťami multitaskingu

S ďalšou generáciou skladacieho telefónu s ohybným displejom, ktorý je obľúbený hlavne medzi biznismenmi a manažérmi, prichádza tiež množstvo vylepšení a nových funkcií. Hneď prvou zaujímavou novinkou je použitie operačného systému určeného pre veľké obrazovky, Androidu 12L. Do portfólia funkcií pribudla nástrojová lišta Taskbar, ktorá výrazne uľahčuje multitasking a vďaka nej pripomína pracovné prostredie monitor počítača. Na celej ploche obrazovky môžete naraz zobraziť hneď niekoľko okien a úpravou prešlo tiež ovládanie, ktoré je po pridaní nových gest intuitívnejšie než predtým.

Ilustračné foto
Zdroj: Samsung
Ilustračné foto

Ešte na vyššiu úroveň posúva multitasking partnerstvo Samsungu s Googlom a Microsoftom. Novinka na trhu podporuje presun súborov medzi aplikáciami ako Chrome či Gmail a veľký skladací displej skvele spolupracuje s kancelárskym Outlookom. S rýchlymi poznámkami z pracovných porád vám pomôže obľúbené dotykové pero S Pen.

Ako je pri Samsungu zvykom, smartfón ponúka špičkové fotografie a videozáznamy, za ktorými stojí  vylepšený fotoaparát s 50 megapixelmi a širokouhlým objektívom. Za pozornosť stojí aj technológia 30x Space Zoom či  nový rad fotografických a kamerových režimov Capture View Mode, Dual Preview a Rear Cam Selfie.

Na hlavnom displeji s veľkou uhlopriečkou 7,6 palca vyzerá obraz výborne a jeho kvalite pomáha aj obnovovacia frekvencia 120 Hz a prakticky neviditeľný fotoaparát pod displejom – Under Display Camera. Obľúbené seriály z Netflixu môžete sledovať vďaka režimu Flex aj bez toho, aby ste telefón držali v rukách. Nová dotyková plôška Flex Mode Touchpad vám umožní ľahko ovládať aj aplikácie, ktoré nie sú optimalizované pre veľký displej. Vďaka nej môžete jednoducho presúvať aj súbory medzi aplikáciami.

Ilustračné foto
Zdroj: Samsung
Ilustračné foto

Špičkové prístroje by mali svojim majiteľom vydržať čo najdlhšie, a preto Samsung použil pri výrobe odolné sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®+. Nový smartfón sa bude predávať v šedej, fialovej, zlatej a modrej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena štartuje na 1 799 € (verzia s 256 GB internej pamäte) a končí na 2 159 € (vnútorná pamäť 1 TB).

Využite cenové zvýhodnenie

Samsung opäť prináša pri predobjednávke nového skladateľného telefónu s ohybným displejom Galaxy Z Fold4 do 25. 8. 2022 atraktívne cenové zvýhodnenie. Vďaka využitiu zvýhodneného výkupu starého zariadenia spolu so Samsung bonusom môžete ušetriť stovky eur. Výška výkupného bonusu závisí od odpredaného zariadenia a tiež predobjednaní nového zariadenia na www.samsung.sk alebo v značkových predajniach Samsung. Maximálna výška bonusu pri predobjednaní Galaxy Z Fold4 je 400 eur. Podmienky a pravidlá bonusovej akcie nájdete na www.novysamsung.sk.

Smart hodinky vám poskytnú dokonalý prehľad o vašom zdraví a pracovných povinnostiach

Samsung spolu so skladacím telefónom predstavil aj smart hodinky Samsung Galaxy Watch5 Samsung Galaxy Watch5 Pro.

Ilustračné foto
Zdroj: Samsung
Ilustračné foto

Oba modely sú vybavené jedinečným senzorom Samsung BioActive Sensor, vďaka ktorému získate podrobný prehľad o vašom zdraví, srdcovej činnosti či aktuálnej hladine stresu. Hodinky navyše ponúkajú aj možnosť zmerania tlaku či ECG.

S vyhodnotením kvality spánku vám pomôže funkcia Sleep Scores, ktorá je doplnená o funkciu Sleep Coaching. S ňou si môžete podstatne vylepšiť váš spánok, aby ste jednoduchšie zvládli náročné pracovné dni. Smart hodinky zvládajú aj nastavenie osvetlenia, klimatizácie či prehrávanie pesničiek na Spotify. Rozšírením prešla aj kapacita batérie, ktorá je teraz o 13 % väčšia a vy tak môžete počas celého dňa sledovať všetky dôležité SMS správy, e-maily či pracovný kalendár. Prvýkrát v histórii smart hodiniek je nový model vybavený displejom so zafírovým ochranným sklíčkom Sapphire Crystal, ktorého vonkajšia vrstva je o 60 % tvrdšia.

Ilustračné foto
Zdroj: Samsung
Ilustračné foto

Druhý z modelov, Galaxy Watch5 Pro, je určený predovšetkým pre milovníkov dobrodružstva v prírode. Medzi jeho prednosti patrí odolnosť, výdrž a kvalita vyhotovenia. Aj vyšší model je vylepšený spomínaným displejom, ktorý sa len tak ľahko nepoškriabe. To isté platí aj pre odolné titánové puzdro. Hodinky podporujú formát GPX, s pomocou ktorého si ľahko načítate akékoľvek trasy a navyše ich môžete zdieľať s priateľmi v aplikácii Samsung Health. Nesmieme zabudnúť ani na hlasovú navigáciu trasy či funkciu Track Back, s ktorou sa vrátite naspäť domov po tej istej trase.

Hodinky Samsung Galaxy Watch5 sú k dispozícii v čiernej, modrej a striebornej farbe a ich odporúčaná maloobchodná cena začína na 299 €. Galaxy Watch5 Pro si môžete zakúpiť ako čierny a šedý titánový variant, odporúčaná maloobchodná cena je 469 €.