Slovenský líder v oblasti kvalitného spánku, spoločnosť Studio Moderna, vytvorila technológiu, vďaka ktorej si zákazník pomocou umelej inteligencie dokáže navrhnúť vlastný matrac podľa individuálnych mier a spánkových preferencií.

Novinka na trhu

Podľa výskumov až 70 percent ľudí spí na nevhodnom matraci, čím si znižuje kvalitu spánku a následne aj kvalitu života po prebudení. Nová technológia Dormeo DNA túto negatívnu skúsenosť eliminuje.

Prevratnú technológiu vníma riaditeľ spoločnosti Ján Slávik ako najvýraznejšiu novinku vo svete spánku za posledné roky. „Sme hrdí, že prinášame túto prelomovú inováciu priamo aj na slovenský trh,“ konštatuje. Technologická novinka bola doposiaľ dostupná len v Británii, Spojených štátoch či v západnej Európe.

Na personalizáciu a následnú kúpu matraca Dormeo DNA postačí mobilný telefón a naskenovanie QR kódu. Celým procesom vedia previesť zákazníka aj spánkoví experti v kamenných predajniach.

Matrac Dormeo DNA je zložený z niekoľkých stoviek penových patentovaných pružín Octaspring,
Zdroj: archív Studio Moderna
Matrac Dormeo DNA je zložený z niekoľkých stoviek penových patentovaných pružín Octaspring,

Zóny pre každú časť tela

Každý typ postavy má svoje špecifické potreby, ktorým by sa mal matrac prispôsobiť. Technológie doposiaľ umožňovali upraviť produkt na mieru len maximálne v ucelených horizontálnych a vertikálnych zónach.

Matrac Dormeo DNA je zložený z niekoľkých stoviek penových patentovaných pružín Octaspring, pričom každých desať centimetrov matraca je plne personalizovaných. To znamená, že každá jedna pružina sa samostatne, ako nezávislá zóna, prispôsobuje siluete ľudského tela, vďaka čomu dokáže minimalizovať neželaný protitlak. Ten je najčastejšou príčinou bolesti a prehadzovania sa počas spánku.

Matrace efektívne odstraňujú tlakové body, zlepšujú krvný obeh počas spánku a neprehrievajú sa. To vedie k preukázateľne rýchlejšiemu zaspávaniu, hlbšiemu spánku a pocitu sviežosti po prebudení.

Strana pre partnera

Ventilačný systém Octaspring uľahčuje konštantné prúdenie vzduchu – pohyby tela doslova vytláčajú zatuchnutý vlhký vzduch von cez špeciálne navrhnuté sieťované strany matraca a vťahujú čerstvý vzduch späť dovnútra. Penová pružina Octaspring je osemkrát priedušnejšia ako klasický penový blok.

Nezávislý pohyb pružín Octaspring dokonale reaguje na každý pohyb ľudského tela, vďaka čomu minimalizuje prenos pohybu po povrchu matraca. Túto vlastnosť ocenia najmä páry, teda zákazníci, ktorí hľadajú veľký dvojitý matrac a nechcú byť rušení pohybom partnera počas spánku.

Každá pružina Octaspring neváži ani polovicu hmotnosti penového bloku porovnateľnej veľkosti. Keďže sa jednotlivé segmenty matraca zvárajú, pri výrobe sa eliminovali lepidlá a matrac je tak zdravší a plne recyklovateľný. Pri výrobe špecializovaných matracov sa zároveň produkuje o 50 percent menej emisií ako pri štandardných typoch výrobku.