Informoval o tom denník Wall Street Journal. Google dúfa, že tak urýchli vznik mobilných aplikácií, ktoré by napríklad zrakovo postihnutým mohli uľahčiť orientáciu v neznámom uzavretom priestore.

Užitočné by vraj mohli byť napríklad aj pri nakupovaní nábytku alebo pri hľadaní tovaru v obchode. Senzory zabudované v inteligentnom telefóne umožňujú prístroju previesť každú sekundu viac ako 250-tisíc 3D meraní a aktualizovať polohu v reálnom čase.

Spoločnosť poskytla dvesto prototypov vývojárom, ktorí by pre ňu chceli vytvoriť aplikáciu, informoval server BBC. „Našim cieľom je dať mobilným zariadeniam chápanie priestoru a pohybu v ľudskom meradle,“ uviedol podľa amerických novín Johny Lee, šéf projektu, ktorý sa volá Tango.

Spoločnosti podľa analytikov skúmajú, ako dostať technologický pokrok do každodenného života a pokúsiť sa tak prilákať ďalších zákazníkov.

Napríklad japonská firma Sony si minulý rok nechala patentovať „inteligentnú parochňu“, ktorá vraj môže nájsť využitie okrem iného aj v zdravotnej starostlivosti.

Google nedávno predstavil sadu obrúčok a slnečných okuliarov pre svoje počítačové okuliare Google Glass, ktoré umožňujú nahrávať video, prijímať e-maily, ukazovať zadaný smer jazdy alebo získavať informácie z internetu. Do predaja by mali ísť ešte v tomto roku.

Spoločnosť už zároveň dávnejšie uviedla, že pracuje na „inteligentných kontaktných šošovkách“ pre diabetikov, ktoré budú schopné sledovať hladinu cukru. Minulý mesiac kúpila mladú britskú firmu DeepMind, ktorá sa zaoberá vývojom v oblasti umelej inteligencie.