O car sharingu v Košiciach sa hovorilo už niekoľko mesiacov. Vznikol v spolupráci distribútora čínskej elektroautomobilky Zhidou, jeho car sharingovej platformy Sharengo a miestnej firmy 4 Sale, ktorá bude službu v metropole východu prevádzkovať. Ide o prvú car sharingovú službu tohto typu na Slovensku vôbec.

Po víkendovom predstavení sú známe detaily košickej verzie služby Sharengo. Na jej využívanie sa treba najprv zaregistrovať. V rámci tejto procedúry posielate prevádzkovateľovi okrem osobných údajov aj kópie vodičského a občianskeho preukazu a svoju fotografiu.

Auto sa následne rezervuje cez mobilnú aplikáciu (dostupná je pre Android aj iOS). Vyzdvihnúť si ho možno v rámci fixne stanovenej zóny - širšieho centra Košíc. V nej treba auto po skončení jazdy opätovne zaparkovať, hoci jazdiť možno aj mimo nej. Zaparkovať možno na verejných parkoviskách a rezidentských státiach, parkovné používateľ neplatí.

Za vypožičanie auta sa platí podľa odjazdených minút. Zákazník má v zásade dve možnosti: buď využije základnú (pay-as-you-go) sadzbu 16 eurocentov za minútu, alebo 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa