„Nové centrum na Slovensku je dôkazovým bodom našej stratégie expandovať do strednej Európy,“ potvrdil zámery spoločnosti pre webový portál Business Standard generálny riaditeľ GlobalLogic Shashank Samant. V Košiciach chce firma okrem iného napríklad vyvíjať aplikácie do mobilných telefónov.

Spoločnosť informovala o zámere otvoriť nové vývojové centrum v Košiciach začiatkom minulého týždňa. Na jeho čele má stáť úspešný manažér Ivan Hruška, ktorý v minulosti pôsobil ako prezident európskych pobočiek nadnárodnej spoločnosti Ness Technologies.

„Slovensko je jednou z najrýchlejšie rastúcich ekonomík v Európe so silným zameraním na výskum, vývoj a inovácie v oblasti technológií,“ tvrdí o krajine GlobalLogic a dodáva, že Košice sú považované za Silicon Valley Európy. Majú podľa firmy dobre rozvinutý systém vzdelávania a pracovnej sily, ktorá plynule hovorí po anglicky. Spoločnosť považuje otvorenie centra v Košiciach za upevnenie svojej pozície na európskom trhu

„Slovensko sa rýchlo stáva ďalším významným hráčom v oblasti technológií a je to pre nás skvelá príležitosť pokračovať v poskytovaní toho najlepšieho z oblasti výskumu a vývoja našim zákazníkom,“ povedal I. Hruška.

Spoločnosť už má na stránke aj uvedenú košíckú pobočku s adresou na Štúrovej 27, ďalšie detaily zatiaľ chýbajú. Mala by tak sídliť v priestoroch Business centre Košice.

Na Slovensku preinvestuje desiatky tisíc eur, ale najmä prijme až do 500 zamestnancov, najmä vývojárov v IT, informovali Hospodárske noviny. Samotná firma cez I. Hrušku nechcela podrobnosti investície komentovať.

Faktom je, že zatiaľ nežiadali ani o štátnu pomoc, upozorňuje denník. Dôvody, prečo si vybrali práve túto lokalitu, sú podľa odborníkov jasné. Člen vedenia združenia IT Valley Ján Bodnár upozorňuje najmä na kvalifikovanú a mladú pracovnú silu či spoluprácu s tamojšími univerzitami. S hľadaním nových ľudí by preto nemala mať výrazný problém.

To, že americký gigant sa chystá na Slovensko, má dokazovať aj to, že svoju slovenskú pobočku si už v máji zaregistroval v obchodnom registri. Primátor Košíc Richard Raši tvrdí, že potenciálny investor ohlásil, že celý projekt predstaví až na jeseň 2014, keď bude jasný rozsah investícií a všetky ostatné konkrétne informácie.