Krátko po veľkoobchodnom reťazci Metro prichádza s vlastnou mobilnou značkou aj Fun rádio. Jeho FunFón - zatiaľ vo forme predplatených služieb - je určený primárne pre mladých ľudí. Služby technologicky zabezpečuje mobilný operátor Orange.
Vstup do mobilného biznisu vysvetľuje programový riaditeľ Fun rádia Rasťo Dutka snahou využiť v novej oblasti potenciál značky, etablovanej v špecifickej cieľovej skupine. Tú si zadefinovali jednak vekom - 14 až 29 rokov (i keď FunFón si, samozrejme, môžu kúpiť aj mladší či starší záujemcovia) a jednak životným štýlom. „Potenciálni zákazníci FunFónu radi surfujú po internete, využívajú sociálne siete, sťahujú hudbu a filmy a ich život sa točí okolo zábavy a športu,“ vysvetľuje R. Dutka.
V praxi to znamená dôraz novej mobilnej značky na dátové služby. Nielen tým, že ich aktivácia je súčasťou štartovacieho balíčka. Ale napríklad aj tým, že FunFón rozlišuje dve sadzby za dátové prenosy. Surfovanie po vybraných sociálnych weboch - definovaných implicitne ako Facebook, Pokec, webstránka Fun rádia a jeho nový online projekt FunFon.sk - sa spoplatňuje sadzbou deväť eurocentov za megabajt. Surfovanie po iných webstránkach vychádza podstatne drahšie - 49 eurocentov za megabajt.
K dispozícii je tiež dvojica rozširujúcich - týždňových - balíčkov. Jeden pokrýva neobmedzené surfovanie po celom internete, druhý len po spomínanej množine webov. Neobmedzené surfovanie v tomto prípade znamená sto megabajtov týždenne s downloadovacou rýchlosťou 512 kbit/s, ktorá po vyčerpaní tohto limitu klesne na 128 kbit/s. Rýchlosť uploadu je stále rovnaká - 128 kbit/s.
V hlasových službách FunFón rozlišuje dve sadzby za telefonovanie. Hovory inému majiteľovi FunFónovej SIM karty sú lacnejšie ako hovory na ostatné čísla mobilných či pevných sietí (šesť, respektíve desať eurocentov za minútu). Použitá je sekundová tarifikácia po prvej minúte (tá sa účtuje celá).
FunFón prichádza aj s limitovanou ponukou hardvéru. Záujemcovia majú na výber päť modelov za plnú cenu, bez dotácií ale aj bez viazanosti. Najlacnejší Samsung E1150 stojí tridsať eur, najdrahší Samsung Galaxy3 vyjde na 190 eur. FunFón sa bude predávať v predajniach Orangeu, na dobitie kreditu možno použiť sieť bankomatov ale i web FunFon.sk.
Ďalšie plány s projektom FunFón zahŕňajú rozbeh paušálov v novembri. R. Dutka predpokladá, že počet klientov na mobilné služby Fun rádia sa bude koncom budúceho roka počítať v desaťtisícoch.
Mobilné služby ponúkajú na Slovensku O2 pod značkami Tesco mobile, Swanmobile a Nay mobile. V stredu sa k nim pripojil Slovak Telekom (respektíve jeho mobilnou odnožou, T-Mobilom), ktorý má spoločný projekt Mphone s reťazcom veľkoobchodných centier Metro.
Foto na titulke - Fun rádio