Doteraz mali záujemcovia o takýto multimonitorový pracovný stôl na výber z dvoch možností. Prvou bolo zadovážiť si nové, ultraširokouhlé monitory, ako napríklad 49-palcový Samsung SHG90 s pomerom strán až 32:9 a s rozlíšením 3 840 x 1 080 bodov. Alebo si spojili dva či tri rovnaké monitory, ktoré operačný systém vnímal ako jednu širokú pracovnú plochu. Daňou za také vyhotovenie sú rušivé rámy monitorov.

Riešením má byť Asus Rog Bezel-free Kit, teda voľne preložené bezrámová súprava. Výrobca nevyužil žiadne komplikované prepočítavanie pixelov ani upscalingový softvér. Spoľahol sa na starú dobrú fyziku. Presnejšie na optiku.

Bezel-free Kit je dvojica výškovo nastaviteľných vertikálnych „šošoviek“. Upevnia sa na zadnú časť hranice medzi dvoma monitormi a potom pomocou lomu svetla dokážu priblížiť obraz z oboch monitorov tak, aby vyzeral bez prerušenia.

Kit je stavaný primárne na prepojenie troch monitorov, každý v 130-stupňovom uhle oproti susednému. Práve 130 stupňov má byť podľa prieskumov ideálny uhol na pohodlné sa vnorenie do virtuálneho priestoru na displejoch.

Asus vie spojiť tri monitory do jedného. A bez softvéru alebo elektriny

Zdroj: Asus

Asus na veľtrhu CES 2018 predstavil aj nové monitory pre hráčov zo série ROG, ale aj takzvaný ZenScreen. Ide o prenosný monitor, ktorý môže byť napájaný aj z batérie. Model ZenScreen MB16AP je prvý 15,6-palcový full HD prenosný monitor. Jeho hrúbka je len 8 mm a hmotnosť 900 gramov. So 7 800 mAh vstavanou batériou má vydržať na jedno nabitie štyri hodiny. Prezentáciu z mobilu na veľkej ploche tak môžete urobiť aj uprostred lesa. Ak by si to niekedy niekto vyžadoval.

Asus vie spojiť tri monitory do jedného. A bez softvéru alebo elektriny

ZenScreen MB16AP Zdroj: Asus

Monitor je vybavený aj USB-C konektorom na prenos dát a nabíjanie a skladateľným obalom hrubým len 1 mm, ktorý funguje ako horizontálny aj vertikálny držiak. Cena monitora a ani dátum príchodu na trh ešte neboli špecifikované.