Apple Music bude oficiálne dostupný aj pre Slovensko od 30. júna a v ponuke má viac ako 35 miliónov skladieb. Používať sa bude dať nielen na iOS zariadeniach, ale cez aplikáciu iTunes aj na Macu a PC. Po lete príde aj verzia pre Android.

Apple Music funguje na princípe mesačného poplatku, ktorý umožní streamovať celý repertoár kdekoľvek v dosahu internetu. Ale tiež ukladať skladby do zariadenia pre neskoršie offline počúvanie. Bonusom má byť živá rádio stanica Beat One a hudobná sociálna sieť Conect, kde budú interpreti v priamom kontakte s fanúšikmi.

Oficiálna cena pre americký trh je 9,99 dolárov mesačne. Prípadne 14,99 dolárov pre rodinné zdieľanie medzi šesticou používateľov. Očakávalo sa, že európske ceny budú približne s rovnakými sumami. Desaťeurová služba by to v prostredí, kde sú už dlhšiu dobu používané konkurenčné služby za takmer polovičnú sumu, mala ťažké. Ale Apple si s vyššími cenami produktov a služieb doteraz ťažkú hlavu nerobil.

Apple Music nakoniec prekvapí cenou

apple music cena Zdroj: letemsvetemapple.eu

Je preto celkom príjemným prekvapením, že podľa portálu letemsvetemapplem.eu bude cena za Apple Music len 5,99 eura a rodinné predplatné za 8,99 eura. Prvé tri mesiace sú bezplatné. Apple ešte oficiálnu cenu pre Európu neoznámil. Ale pri testovaní prichádzajúcej verzie iOS 8.4 a iOS 9 sa už zobrazuje aj ponuka registrácie do Apple Music aj s cenami.

Ak by sa tieto ceny potvrdili, šlo by o dorovnanie ponuky od Spotify či Deezeru, pri ktorých mesačné predplatné stojí tiež 5,99 eura (respektíve 17,99€ za rodinné konto). Rozhodovať už tak bude len obsiahlosť hudobnej knižnice, prívetivosť aplikácie a atraktivita sociálnej siete Connect.