Pre smartfóny a tablety sa nájde niekoľko aplikácií simulujúcich na malom priestore rôzne hudobné nástroje – klavír, gitaru či bicie. Aby pri klikaní na virtuálne struny a klávesy vyšiel aspoň ako-tak znesiteľný súzvuk tónov, používateľ pri týchto aplikáciách musí ovládať aspoň základy toho-ktorého nástroja.

Pri Appke dňa Magic Piano od spoločnosti Smule nie je potrebný vytrénovaný prstoklad ani hudobný sluch – pre dokonalé zvládnutie Für Elise či Mesačnej sonáty postačí pár prstov a aspoň základné rytmické cítenie.

V Magic Piane sa dá improvizovať na virtuálnom klavíri, ktorý zobrazuje tradičné rozloženie kláves, špirálu alebo čiernu plochu – do jednotlivých tónov sa používateľ triafa výlučne podľa intuície. O provizórne piáno preto určite nejde.

Appka dňa: Hrajte na klavíri ako Beethoven

 

Appka dňa: Hrajte na klavíri ako Beethoven

Väčšiu zábavu predstavuje takzvaný song book, ktorý obsahuje niekoľko desiatok prevažne klasických skladieb. Tóny sú opäť rozložené veľmi voľne – používateľ sa musí triafať do zelených políčok s veľmi benevolentnou mierou precíznosti. K ďalším možnostiam patrí mód Duet a k dispozícii je dokonca aj "multiplayer" cez internet.

Magic Piano nie je hra v tradičnom počítačovom zmysle. Používateľ hrá skladby tempom, aké mu vyhovuje a ak niečo pokazí, potrestaný je iba falošným tónom. Hlavná výzva je nájsť správne tempo – mnohé skladby sa odhalia až po tom, čo používateľ nájde pravý rytmus. 

Hra pre iOS zariadenia stojí v HD verzii (pre iPad) 1,59 eura, štandardná verzia pre iPhone je zadarmo

Výrobca hry Smule vytvoril aj ďalšie hudobné „simulátory“ pre amatérov ako Magic Fiddle, Magic Guitar, Ocarina či Leaf Trombone.

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

foto na titulke - Smule