Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je pripravený stretnúť sa s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v „akomkoľvek formáte". Informoval o tom vo štvrtok spravodajský web RBK Ukrajina.

Zelenskyj spresnil, že „na (takéto) priame rokovania je pripravený (už) dva a pol roka", čo je vo funkcii prezidenta Ukrajiny.

Podľa Zelenského vždy, keď Rusko verejne povie, že je pripravené hovoriť o deeskalácii, Kyjev požiada Moskvu, aby sa toto stretnutie „uskutočnilo v tom či onom formáte". Rusi však „v skutočnosti nie sú pripravení s nami komunikovať", konštatoval.

Agentúra TASS citovala Putinovho hovorcu Dmitrija Peskova, ktorý vo štvrtok uviedol, že Kyjev opakovane navrhol stretnutie Putina a Zelenského, nikdy však neuviedol, „prečo presne" by sa malo konať.

Web RBK súčasne informoval, že Zelenskyj v stredu pricestoval na pracovnú návštevu do prístavného mesta Mariupol v Doneckej oblasti a vo štvrtok vyrazil na lodi cez Azovské more „do zóny vojenských operácií v Donbase".

Ďalšie dôležité správy

WA 17 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin počas summitu Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC), ktorej sa účastní prostredníctvom videokonferencie v Moskve v piatok 12. novembra 2021. FOTO TASR/AP


Russian President Vladimir Putin attends the Summit of the Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC) via a videoconference in Moscow, Russia, Friday, Nov. 12, 2021. (Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Putin: Rusko nechce vojnu, je pripravené rokovať s USA a NATO