Počas lockdownu a núdzového stavu bude možné navštevovať pracovisko za sprísnených opatrení. Na rad príde opätovná povinnosť preukazovania sa covidpasom, resp. potvrdením o prekonaní vírusu, a ako prevencia pred šírením ochorenia aj nekonečné testovanie.

Kontroly boli na pláne od pondelka 22. novembra, zatiaľ sa nič také nekoná. Vládny chaos spôsobil, že zamestnávatelia ani dnes nemajú potrebné inštrukcie od štátu.

Náklady na testovanie si zamestnávateľ má podľa návrhu vlády hradiť z vlastných finančných prostriedkov.

Testovali stále PCR testami

„Percento zaočkovanosti našich zamestnancov už dlhodobo kopíruje percento všeobecnej zaočkovanosti v Bratislave. Dnes je zaočkovaná veľká väčšina, a teda aj vyše 70 percent našich zamestnancov,“ uviedol Peter Varmuža, riaditeľ a majiteľ siete Yeme Plnochutné potraviny, ktorý má aktuálne do 200 zamestnancov a päť predajní v hlavnom meste.

Suma za povinné testovanie sa bude pohybovať v desaťtisícoch až stotisícoch eur mesačne, v závislosti od toho,  ako dlho bude táto povinnosť platiť,"
Martin Krajčovič, predseda Slovenskej aliancie moderného obchodu

Začali spolupracovať s neštátnym medicínskym laboratóriom Cytopathos a do dnešného dňa testujú svojich zamestnancov PCR testami na vlastné náklady. Jedno takéto testovanie stojí spoločnosť 29 eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa