Pozitívne signály z ekonomiky podporili dobrú náladu investorov a americké burzy pokračovali v stredu v raste. Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average v stredu už v skorom obchodovaní prekonal hranicu 26-tisíc bodov. Nakoniec si pripísal 527,24 bodu alebo 2,05 percentá a uzavrel na 26 269,89 bodu.

EBE 23 Berlín - Nemecká kancelárka Angela Merkelová prichádza na tlačovú konferenciu v Berlíne 6. mája 2020. Nemecko prekonalo prvú fázu pandémie, stále sa však nachádza len na jej začiatku. Povedala to v stredu nemecká kancelárka Angela Merkelová po telekonferencii s premiérmi 16 spolkových krajín. FOTO TASR/AP 
German Chancellor Angela Merkel goes to a press conference in Berlin, Germany, Wednesday, May 6, 2020 after an online meeting of Merkel and the German state governors on the loosening o
Neprehliadnite

Nemecko oznámilo stimulačný balík 130 miliárd eur na naštartovanie ekonomiky

Širší index S&P 500 stúpol o 1,36 percenta na 3122,87 bodu a technologický Nasdaq Composite o 0,78 % na 9682,91 bodu. Niektorí investori začínajú byť nepokojní, považujú akcie za nadhodnotené a ich pokračujúci rast za neodôvodnený.

Naďalej totiž existuje riziko druhej vlny nákazy, vzťahy medzi USA a Čínou sú opäť napäté, a navyše Spojené štáty zachvátila vlna protestov. Obchodníci však veria, že svetová ekonomika sa rýchlo zotaví z koronakrízy, uviedol analytik CMC Markets UK David Madden.