Aktualizované o 19:47 o informácie o zadržaní páchateľa

Polícia informáciu o počte obetí zatiaľ nepotvrdila. Synagóga bola podľa správ z miesta činu plná ľudí, pretože v nej prebiehal pravidelný sobotňajší obrad.

Strelec - beloch - vošiel do synagógy počas obradu, zakričal „Všetci židia musia zomrieť“ a začal do prítomných strieľať. Podľa médií osem ľudí zomrelo priamo na mieste a zatiaľ neznámy počet osôb utrpelo zranenia. Zdravotný stav zranených nie je známy. Informovala o tom z miesta činu redaktorka spravodajskej stanice KDKA Andy Sheehanová.

Útočník sa následne zabarikádoval vo vnútri synagógy s strieľal aj do prichádzajúcich policajtov, z ktorých troch zranil. Privolané špeciálne zložky SWAT so strelcom vyjednávali a ten sa napokon vzdal. Útočník bol pravdepodobne tiež zranený.

Obyvatelia v židovskej štvrti Squirrel Hill, v ktorej sa nachádza synagóga Stromu života, dostali od úradov pokyn, aby ostali v bezpečí a nevychádzali na ulicu. Celý incident na Twitteri komentoval aj americký prezident Donald Trump, ktorý takisto písal o „niekoľkých“ obetiach.