Dnes strana SaS vydala toto tlačové vyhlásenie, v ktorom odmieta pokračovanie plošného testovania a predlžovanie  núdzového stavu. O dôvodoch sme sa rozprávali s poslancom strany Mariánom Viskupičom. 

Čísla z včerajška hovoria o pozitivite PCR testovania menej ako jedno percento. Je to veľmi nízke číslo. Klesajúca pozitivita je dôvod, prečo ste navrhli zrušiť povinné testovanie?

V prvom rade by som povedal pár slov, prečo máme z PCR testovania momentálne len jednopercentnú pozitivitu. Dôvodom je, že do klasických PCR testov sa zahrnuli kloktacie testy, čo samé osebe nie je úplne konzistentné. Ale každopádne situácia jednoznačne hovorí, že epidémia odchádza a určite dáva zmysel zrušiť plošné antigénové testovanie. Samozrejme nechať možnosť ľuďom sa ďalej otestovať a čo najviac využívať existujúce kapacity PCR testovania.

Toto je ale v rozpore s tým, čo povedal v nedeľu predseda vlády pán Heger, ktorý naznačuje že núdzový stav by mal byť predĺžený alebo bude predĺžený možno už v stredu. K vášmu stanovisku sa pridala aj strana Za ľudí. Takisto aj Sme rodina vyjadrila pochybnosti o predlžovaní núdzového stavu. Takže asi na vláde stredu bude horúco predpokladám?

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa