Spoločnosť Amazon sa už roky snaží o svoje zviditeľnenie v oblasti zdravotníctva, čo sa jej však doteraz nepodarilo. V roku 2018 odkúpila spoločnosť Amazon online lekáreň PillPack, čím podporila internetovú stránku na doručovanie liekov na predpis. Porovnávanie cien, ktoré Amazon predstavil neskôr pod názvom Amazon Pharmacy umožňuje používateľom nakupovať lieky na predpis za čo najvýhodnejšiu cenu.

Spoločnosť Amazon uviedla, že jej nová služba bude dostupná v 32 štátoch, kde budú zákazníci, ktorí potrebujú lekársku pomoc, prepojení s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Amazon informoval, že služba nebude zahŕňať zdravotné poistenie a ceny sa budú líšiť v závislosti od poskytovateľov.

Internetový predajca najprv v roku 2019 otestoval virtuálnu starostlivosť pre vlastných zamestnancov v Seattli a potom ponúkol služby aj iným zamestnávateľom pod menom Amazon Care. Túto službu však Amazon plánuje zrušiť do konca tohto roka.

Spoločnosť taktiež plánuje uzavretie dohody o kúpe spoločnosti One Medical v hodnote 3,49 miliardy amerických dolárov.

Amazon sa snaží rozšíriť svoju prítomnosť vo virtuálnej zdravotnej starostlivosti a po prvýkrát pridať kamenné ordinácie lekárov. Akcie spoločnosti Amazon sa pred predstavením projektu zvýšili o približne 1 percento.

Ďalšie dôležité informácie