Spojené štáty varovali Rusko, že v prípade opätovnej agresie voči Ukrajine sa plynovod Nord Stream 2 nedostane do prevádzky.

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v nedeľu pre NBC povedal, že v prípade útoku Ruska na Ukrajinu je veľmi nepravdepodobné, že cez Nord Stream 2 niekedy potečie plyn.

„Cez tento plynovod aktuálne neprúdi žiaden plyn. A v skutočnosti je to páka na Rusko," uviedol Blinken. Ruský prezident Vladimir Putin podľa neho veľmi chce, aby sa Nord Stream 2 do prevádzky dostal.

EBE 38 Liverpool - Ministri zahraničných vecí skupiny G7 pózujú v odstupoch pre skupinovú fotografiu v múzeu v Liverpoole v sobotu 11. decembra 2021. Na snímke zľava taliansky minister zahraničných vecí Luigi Di Maio, francúzsky minister pre Európu a zahraničné veci Jean-Yves Le Drian, kanadská ministerka zahraničných vecí Melanie Jolyová, nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková, britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová, japonský minister zahraničných vecí Jošimasa Haj
Neprehliadnite

Krajiny G7 varovali Rusko pred vážnymi následkami, ak zaútočí na Ukrajinu