Zanietený tweeter Elon Musk kúpil významný podiel akcií Twitteru a ich cena okamžite vyletela do výšok. Deň potom, čo sa stal najväčším akcionárom spoločnosti (kúpil 9,2-percentný podiel), cena akcií Twitteru stúpla o 7,32 percenta na 53,63 dolára. Ide o najlepší vzostup od roku 2013, kedy spoločnosť vstúpila na burzu. V pondelok 4. apríla uzavrela obchodovanie s rastom o viac ako 27 percent a v porovnaní so svojím debutom v novembri 2013 bola hodnotnejšia o 73 percent, uvádza web CNBC.

„Počas rozhovorov s Elonom v posledných týždňoch nám bolo jasné, že by nášmu predstavenstvu priniesol veľkú hodnotu,“ uviedol generálny riaditeľ Twitteru Parag Agrawal vo svojom tweete. „Je vášnivým a intenzívnym kritikom služby, čo je presne to, čo potrebujeme na Twitteri a v zasadacej miestnosti, aby sme boli z dlhodobého hľadiska silnejší,“ dodal.

Prídu vylepšenia

E. Musk reagoval, že sa teší na spoluprácu s P. Agrawalom a sľúbil „významné vylepšenia“ sociálnej platformy.

Šéf elektromobilky Tesla, pôsobiaci aj vo vesmírnom biznise so svojou spoločnosťou SpaceX, nezverejnil, koľko za akcie Twitteru zaplatil. Podľa medializovaných informácií mal však jeho podiel hodnotu 2,9 miliardy dolárov ku koncu piatkového obchodovania a 3,5 miliardy dolárov po náraste ceny akcií v pondelok skoro ráno, uvádza CNN.

Miliardár je známym kritikom politiky Twitteru. Minulý mesiac povedal, že vážne uvažuje o vytvorení novej platformy sociálnych médií. Nepáčilo sa mu, že jeho tweety kontrolujú regulačné orgány ako Americká komisia pre cenné papiere a burzu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa