Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíne zastaví vo februári pre nedostatok komponentov výrobu, posledná zmena je plánovaná na 31. január, povedal hovorca automobilky Tomáš Paroubek.

„Dňa 31. januára zastavíme linky, dokedy to bude, zatiaľ nie je známe, ale mala by to byť väčšia časť februára. Dôvodom je nedostatok dielov v dodávateľskom reťazci s ohľadom na komponenty do polovodičov,“ povedal Paroubek. Automobilka už informáciu oznámila všetkým dodávateľom a zamestnancom.

Podľa Paroubka chýbajú komponenty do oboch modelov, ktoré momentálne vyrábajú, a to Aygo a Yaris. „Vlani sme riešili drobné zastavenia výroby pre chýbajúce komponenty, teraz sa to týka oboch modelov,“ doplnil hovorca. Zamestnanci podľa neho o mzdu neprídu. „Budeme to riešiť podobne ako pri minulých odstávkach, sú rôzne varianty, napríklad dovolenky, konto pracovného času,“ povedal hovorca.

V auguste 2021 odstavila automobilka úplne výrobu zhruba na päť týždňov, dôvodom bol nedostatok čipov do palubnej elektroniky. Kolínska automobilka produkuje denne zhruba tisíc áut.

Ďalšie dôležité správy

Zamestnanci s ochrannými rúškami počas práce v automobilke Fiat Chrysler Automobiles v Atese v Taliansku.
Neprehliadnite

Stellantis zastaví produkciu v talianskom závode na výrobu dodávok, chýbajú čipy