Americká automobilka Tesla dodala vlani na trh rekordných 936 172 elektromobilov, čo predstavuje 87-percentný nárast oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť to uviedla v nedeľu, informuje ČTK.

Predaj za štvrtý štvrťrok dosiahol 308 600 vozidiel, čo je tiež rekord za trojmesačné obdobie. Predchádzajúci údaj bol z tretieho štvrťroka a predstavoval 241 300 elektrických vozidiel.

Akcie Tesla VW
Neprehliadnite

Tesla má za sebou aj napriek globálnej čipovej kríze rekordný štvrťrok

Výsledky hospodárenia neskôr

Za minulý rok Tesla vyrobila 930 422 vozidiel a za tento štvrťrok 305 840 vozidiel. Tesla oznámi výsledky hospodárenia neskôr.

Spoločnosť Tesla spája údaje o predaji svojich drahších elektromobilov Model S a X a lacnejších modelov Model 3 a Y. Spoločnosť vo svojich správach neuvádza predaj a výrobu automobilov za každý región osobitne.

Analytici z Wall Street podľa spoločnosti FactSet odhadovali predaj spoločnosti Tesla vo štvrtom štvrťroku na približne 267-tisíc elektrických vozidiel.

Rebríčku bohatých kraľuje E. Musk

Zakladateľom spoločnosti Tesla je podnikateľ Elon Musk, ktorý sa angažuje aj v iných oblastiach, najmä vo výskume vesmíru.

Podľa aktuálneho rebríčka miliardárov, ktorý zostavila agentúra Bloomberg, je Musk najbohatším človekom na svete s odhadovaným majetkom 270 miliárd dolárov.

Elon Musk
Neprehliadnite

Elon Musk 2021: osobnosť roka, najbohatší človek, génius... Pre niektorých aj manipulátor