Tesla otvára svoju sieť nabíjacích staníc Supercharger pre elektromobily konkurenčnej automobilky General Motors (GM). Od budúceho roka budú mať majitelia áut GM prístup k približne 12-tisíc nabíjacím staniciam Tesly, uviedla najväčšia americká automobilka. To znamená, že GM sa pripája k Fordu a takisto prijme severoamerický štandard Tesly pre nabíjanie elektromobilov.

Nabíjacia technológia spoločnosti Tesla sa tak stáva čoraz rozšírenejšou. Generálna riaditeľka GM Mary Barrová hovorila o kroku, ktorý by mohol priniesť jednotný štandard nabíjania v Severnej Amerike. Šéf Tesly Elon Musk sa dohodol na podobnej spolupráci s druhým najväčším americkým výrobcom Ford v máji.

Partnerstvo medzi GM a Teslou sa stretlo s pozitívnym ohlasom investorov. Akcie oboch automobiliek na správu zareagovali výrazným posilnením v predĺženom obchodovaní.

Majitelia áut GM budú spočiatku potrebovať adaptér, aby sa mohli so svojimi elektromobilmi pripojiť k nabíjačke Supercharger. Od roku 2025 potom GM vybaví svoje nové vozidlá nabíjacím štandardom Tesly.

Ďalšie dôležité správy

Springvale,,Australia,-,August,15th,2022:,Brand,New,Tesla,Y
Neprehliadnite

Elon Musk by sa rád podelil o technológiu áut bez vodiča aj s ostatnými výrobcami