M. Kočner odpovedal, že sa vyšetreniu podrobí a poradí sa s obhajcom Marekom Parom o zozname. Vo štvrtok pred senátom ŠTS vypovedali znalci z polície a Europolu. Vysvetľovali, akým spôsobom extrahovali komunikáciu M. Kočnera a iných obžalovaných z ich zaistených mobilných telefónov.
Po ich výsluchu predsedníčka senátu Ružena Sabová vyzvala M. Kočnera, nech doloží zoznam znalcov, od ktorých sa odmieta podrobiť psychologickému a psychiatrickému skúmaniu. Počas vyšetrovania sa odmietol vyšetriť psychológom Antonom Heretikom. Obžalovaný po porade s obhajcom Marekom Parom dodal zoznam ústavov.
Podľa splnomocnenca poškodených Kuciakovcov Daniela Lipšica ide o jediné dva, ktoré majú znalcov z odboru psychiatrie.
Budú sa čítať prepisy
Senát ŠTS zahrnul do rozsahu dokazovania viacero mobilných telefónov obžalovaných vrátane telefónov M. Kočnera, v ktorých mal šifrovanú aplikáciu Threema. Z tej podľa splnomocnenca poškodených Daniela Lipšica vyplýva, že spolu s Alenou Zsuzsovou naplánovali vraždu Kuciaka. Súd zatiaľ neuviedol, kedy sa táto komunikácia bude na súde čítať.
Prokurátor ozrejmil, že si teraz zo súdu musia vyžiadať kópiu tejto komunikácie. Potvrdil, že následne niektoré jej časti predložia ako dôkaz.
Súd bude pokračovať v marci
Senát ŠTS odročil pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na marec. Pojednávať sa bude v termínoch 18. a 19. marca, 15., 16., 29. a 30. apríla.