Americká spoločnosť Alphabet, ktorá je majiteľom internetového vyhľadávača Google, zvýšila v treťom štvrťroku čistý zisk medziročne o 68 percent na 18,94 miliardy dolárov.

Jej celkové tržby stúpli o 41 percent na viac ako 65 miliárd dolárov, takže prekonali očakávania analytikov.

Väčšinu tržieb spoločnosti Alphabet tvoria príjmy z reklamy. Dopyt po službách podniku v poslednej dobe rastie, pretože pandémia covidu-19 prinútila ľudí tráviť viac času na internete.

Štvrťročné tržby spoločnosti z reklamy medziročne vzrástli o 43 percent na viac ako 53 miliárd dolárov.

Google je najväčší internetový vyhľadávač na svete a jednotkou na svetovom trhu s internetovou reklamou. Podľa spoločnosti eMarketer má na tomto trhu podiel 29 percent, za ním nasleduje americký prevádzkovateľ sociálnej siete Facebook, napísala agentúra AP.

Google vlastní aj operačný systém pre mobilné zariadenia Android. Vďaka tomu je lepšie chránený pred negatívnymi vplyvmi nových pravidiel spoločnosti Apple ohľadom ochrany osobných údajov, upozorňuje server CNBC.

Na tieto negatívne vplyvy sa vo svojej pondelňajšej výsledkovej správe sťažoval Facebook. Nové pravidlá spoločnosti Apple vyžadujú, aby vývojári aplikácií pre telefóny iPhone začali používateľov žiadať o povolenie na zber určitých dát na reklamné účely.

smartfón
Neprehliadnite

Súboj nielen smartfónových titanov: Google verzus Apple. Oba príbehy začali v garáži