Juhoafrický konglomerát Steinhoff sa chystá uviesť na burzu vo Varšave akcie svojej divízie Pepco Group, ktorá pôsobí aj na Slovensku. Steinhoff, ktorý sa stále potýka s dôsledkami účtovného škandálu z roku 2017, chce v rámci primárnej verejnej ponuky (IPO) predať aspoň 15 percent akcií podniku. Firma to uviedla v tlačovej správe.

Napríklad v Británii Pepco vlastné obchody Poundland, rovnako ako značky PEPCO a Dealz. Svoj tovar firma ponúka z viac než 3 200 obchodov v 16 krajinách a jej šéfom je Andy Bond, ktorý viedol britský reťazec Asda.

zachrana, peniaze, investicie, rezerva, mince
Neprehliadnite

Nalievať do ekonomiky peniaze, či ich škrtiť? Na stole sú rôzne riešenia

Agentúra Reuters už skôr s odkazom na svoje zdroje uviedla, že hodnota spoločnosti Pepco sa pohybuje okolo piatich miliárd eur. To znamená, že by to mohla byť v tomto roku na varšavskej burze najväčšia primárna ponuka akcií.

Spoločnosť Pepco bola založená v roku 2014 ako odnož juhoafrického maloobchodného konglomerátu Pepkor. Pepco na svojom webe uvádza, že v jeho predajniach nakupuje každý mesiac okolo 50 miliónov ľudí, a to v strednej Európe, Británii, Írsku a Španielsku.