Projekt Wexo pred pár týždňami spustil svoje prvotné funkcie a otvoril tak brány širokej verejnosti. Za prvých 24 hodín sa na www.wexopay.com zaregistrovalo viac ako 300 klientov, ktorí už môžu využívať jeho dostupné funkcie.

„Wexo je inovačný fintech projekt, ktorý bude poskytovať klientom široké možnosti uskutočňovania platieb nie len v bežných menách, ale aj v kryptomenách. Zároveň pracujeme na možnostiach, ako budú môcť naši klienti nakúpiť alebo obchodovať so svojimi kryptomenami.

V budúcnosti bude súčasťou vedených účtov aj krypto-karta. Budete si môcť vybrať či chcete platiť priamo kryptomenami alebo bežnými menami.“ povedal Milan Božik, spoluzakladateľ projektu Wexo.

V súčasnosti Wexo ponúka klientom funkcie kryptomenových peňaženiek. Na svojich účtoch tak môžu bezpečne uchovávať svoje kryptomeny. Konkrétne ide o peňaženky kryptomien Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Taktiež aj stablecoiny TrueUSD a Tether (čiže digitálne meny so stabilnou hodnotou 1:1 s americkým dolárom). Platforma je zatiaľ dostupná vo verzii webového prehliadača. Aplikácia pre mobilné telefóny Android a iOS by mala byť hotová do konca roka 2020 so všetkými dostupnými funkciami.

„Naším ďalším krokom je v blízkej dobe ponúknuť klientom funkciu nakupovania kryptomien za eurá a české koruny. Samotná zmenáreň je už vo fáze testovania a dostupné kryptomeny, ktorých peňaženky máme v aplikácii zapracované, sa budú dať medzi sebou zamieňať podľa aktuálnych kurzov. Aby sme našim klientom v budúcnosti mohli ponúknuť skutočný bežný bankový účet s vlastným číslom (IBAN), rokujeme aj o spolupráci s externou spoločnosťou, ktorá dané služby už ponúka v režime: „Bank as a Service (BaaS)“ podľa platných legislatívnych pravidiel. Toto riešenie nám umožní byť na trhu skôr a nestrácať tak drahocenný čas, ktorý v tejto oblasti hrá významnú úlohu.“ hovorí Ing. Branko Baník, CEO projektu, ktorý má viac ako 15-ročné skúsenosti v spoločnostiach s platobnými kartami.

„Cieľom projektu je poskytovať všetkým našim klientom plnohodnotné využívanie nielen kryptomenových, ale aj eurových platobných služieb. Chceme poskytovať inovatívne funkcie, ktoré bežné banky v súčasnosti ešte neponúkajú. A to je prepojenie kryptomenového sveta a digitálneho bankovníctva. Chceme byť jednou z pionierskych spoločností v tejto oblasti a pre náš projekt je tento cieľ prioritou číslo jeden. Vzhľadom na potrebu byť konkurencieschopný, Wexo bude ponúkať služby aj ako napr. staking, kryptocashback, poistenie a mnoho ďalších, ktoré zatiaľ nebudeme prezrádzať.“ – Ing. Branko Baník

„Veríme, že služby, ktoré ponúkame a tie, na ktorých neustále pracujeme majú obrovský potenciál. Preto ich už plánujeme ponúkať v blízkej dobe. Kryptomeny a celková digitalizácia bankovníctva sa v poslednej dobe ukazujú ako prelomová oblasť, ktorá vplýva na naše každodenné životy. Či už chceme alebo nie, sme toho súčasťou a musíme sa prispôsobovať. “Wexo môže svoje služby ponúkať miliónom klientom takmer po celom svete vďaka neustálym inováciám našej spoločnosti. „– Milan Božik

Wexo aktuálne produktovo zastrešuje spoločnosť UPDN ONE, s. r. o., ktorá má už na finančnom a krypto-trhu niekoľkoročné skúsenosti. Za značkou však svojím zrodom, obchodnými a marketingovými aktivitami stojí slovenská spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE, ktorá na slovenskom a českom trhu poskytuje kryptomenové služby už takmer štvrtý rok. Zároveň ponúka aj možnosť stať sa spolupodielníkom projektu Wexo a profitovať tak na zisku inovatívnej spoločnosti.

Ilustračné foto.
Zdroj: Wexo
Ilustračné foto.