Nemeckému priemyselnému koncernu Siemens v prvom štvrťroku fiškálneho roka klesol čistý zisk o deväť percent na 1,6 miliardy eur. Výsledky z priemyselného podnikania však boli lepšie, ako sa čakalo. Firma súčasne zlepšila celoročný výhľad výnosov, vyplýva z jej dnešného oznámenia. Siemens mal zverejnenie výsledkov naplánované na štvrtkové ráno, zverejnil ich ale v predstihu.

Zisk z priemyselných aktivít sa za tri mesiace do konca decembra zvýšil o deväť percent na 2,7 miliardy eur. Analytici čakali zisk 2,5 miliardy eur. Výnosy stúpli o osem percent na 18,1 miliardy eur, čo bolo v súlade s očakávaniami. Hodnota nevybavených zákaziek na konci roka predstavovala 102 miliárd eur.

„Náš vynikajúci počet nevybavených zákaziek z hľadiska kvality a kvantity spolu so silnými realizačnými schopnosťami celého tímu Siemensu nám dávajú istotu pre zvýšenie výhľadu na fiškálny rok 2023,“ uviedol generálny riaditeľ Roland Busch.

Spoločnosť teraz očakáva za celý fiškálny rok zvýšenie výnosov na porovnateľnom základe, teda bez vplyvu akvizícií a predajov a zmien výmenných kurzov, o sedem až desať percent. Doteraz počítala s rastom o šesť až deväť percent.

Ďalšie dôležité správy

Logo britského ropného koncernu BP  je na čerpacej stanici v Londýne
Neprehliadnite

Britský ropný koncern BP oznámil rekordný zisk za rok 2022