1. Po naštartovaní hneď poriadne dupni na plyn

Bude to fungovať, veď to funguje aj v Rýchlo a zbesilo. Že to výrobcovia neodporúčajú? Že rôzne materiály v motore majú rôznu tepelnú rozťažnosť a prílišné zaťažovanie za studena im škodí? Čo to je tá rozťažnosť? Že studený olej nemá, hlavne v zime, ideálnu viskozitu aby dobre premazal všetko, čo má? Čo to je viskozita? Ja predsa potrebujem byť na ďalšiej križovatke prvý, hoci mi tam práve naskakuje červená...

2. Nevyvažuj kolesá

Prečo by sa kolesá mali vyvažovať? Náš starý otec jezdil na voze bez vyvažovania, ani na traktore kolesá nevyvažoval. Že sa opotrebúvajú rýchlejšie všetky diely podvozka? Že je dynamické namáhanie ložísk a celej nápravy nevyváženým kolesom pri diaľničných rýchlostiach niečo iné ako na konskom povoze? Ale figu, na vine sú všetky tie moderné materiály a úspory výrobcov!

3. Voda na ceste

Vbehni tam čo najrýchlejšie, nech to pekne strieka! Že tam voda práve odtrhla kus mosta? Nie? A čo voda v saní a potom v motore? Však vodu vstrekovali za vojny do motorov Messerschmittov, aby zvýšili výkon. Že nie štyri litre naraz? Aha, to som nevedel...

4. Nemeň olej v motore

Nikdy nekontroluj hladinu oleja v motore. Netreba to, kým nezasvieti červená konvička na prístrojovej doske. A nikdy ho úplne nemeň. Len dolievaj. Že sa výrobca po tisícoch hodín testvovania dopracoval k ideálnej dobe výmeny? To je len klamstvo kartelu výrobcu auta a ropnej lobby. Veď to vravel ten chlapík na YouTube.

5. Kašli aj na ostatné kvapaliny

Nafta stačí od kamoša čo ju dováža z Ukrajiny, do chladiča vodu z vodovodu a na zimu dojazdím letnú zmes do ostrekovačov. Ako je možné, že mi to neostrekuje? Prečo sa v lete prehrieva motor? A prečo ide motor len na tri valce?

6. Sklá v zime čistia len amatéri

Profíkom stačí priezor ako na tanku T 34. Že nevidím doprava? Však tam neodbáčam! Nevidím doľava? Veď tí mi majú dať prednosť. Keď bude naozaj treba, oblejem sklo horúcou vodou. Vyčistené v momente! A prečo to celé prasklo?