Medzi témami, ktoré N. Blahová považuje za dôležité, je právo na osobný a rodinný život. „Hovoríme o registrovaných partnerstvách, o rešpektovaní LGBTI ľudí, a o ich práve na registrovaný a štátom uznaný zväzok,“ uviedla.

Rozvody dohodou už má SaS pripravené

Dodala, že SaS plánuje predložiť legislatívny návrh, ktorý umožní registrované partnerstvo osobám rovnakého i rozdielneho pohlavia.

Rovnako by privítala aj rozvody dohodou, takýto legislatívny návrh má SaS už pripravený. Poslankyňa je pripravená venovať sa tiež odluke cirkvi od štátu, ochrane žien pred násilám a eutanáziám.

„Znovu otvoríme problematiku možnosti eutanázie pre trpiacich a zomierajúcich, pretože sme presvedčení, že ľudské utrpenie a s ním spojené rozhodnutie o ukončení života treba rešpektovať,“ vyhlásila.

Sulík: Na dekriminalizáciu marihuany sme nezanevreli

N. Blahová víta, že ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) začína pripravovať novelu zákona v súvislosti s čiastočnou dekriminalizáciou drog a má v úmysle stanoviť hranicu medzi trestným činom a priestupkom.

Podporil ju aj predseda SaS Richard Sulík. „Sloboda jednotlivca a ekonomická sloboda sú najdôležitejšie. Aj keď sa naše predstavy o osobnej slobode nepodarilo pretaviť do zákona, dokázali sme z témy spraviť širokú verejnú diskusiu,“ uviedol.

Povedal tiež, že na dekriminalizáciu marihuany či registrované partnerstvá nezanevreli. „Vo voľbách 2016 sme kládli dôraz na ekonomické témy. No vždy sme osobné slobody mali v našom programe a hlásili sme sa k nim. V tom je SaS dlhodobo konzistentnou stranou,“ podotkol.