Moskva zvažuje výmenu bojovníkov zajatých v oceliarňach Azovstaľ v juhoukrajinskom meste Mariupol, vyhlásil v sobotu ruský zákonodarca Leonid Sluckij. TASR prevzala správu od tlačovej agentúry DPA.

Ruský odborník na zahraničnú politiku Sluckij povedal, že prebieha diskusia o prípadnej výmene ukrajinských bojovníkov zajatých v Azovstale za proruského ukrajinského politika Viktora Medvedčuka.

„Preskúmame túto možnosť výmeny Medvedčuka za bojovníkov z pluku Azov," vyhlásil Sluckyj, ktorého citovala ruská tlačová agentúra Interfax.

Jeho tvrdenie je rovnaké, aké pred niekoľkými týždňami o Medvedčukovi vyslovil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Medvedčuka zatkli Ukrajinci v polovici apríla a obvinili ho z vlastizrady a sprenevery. Pokladajú ho za najbližšieho spojenca ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajine.

Ďalšie dôležité správy

Na archívnej snímke z 18. júla 2019 ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a ukrajinský opozičný politik Viktor Medvedčuk, ktorý má väzby na Putina diskutujú počas stretnutia v Petrohrade. Medvedčuk je považovaný za najvplyvnejšieho proruského politika na Ukrajine. Šéfuje strane Opozičná platforma - Za život. V médiách získal prezývku
Neprehliadnite

„Putinov kmotor“ Medvedčuk plánoval z Ukrajiny utiecť do Podnesterska