Gastroprevádzky budú môcť byť otvorené len do 22.00 h a obmedzené budú aj počty účastníkov na hromadných podujatiach. Informovala o tom v stredu agentúra APA.

Maximálny počet účastníkov na podujatiach bez pridelených miest na sedenie je 25. V prípade, ak sú miesta na sedenie pridelené, sa počet možných účastníkov zvýši na 500.

Na snímke hraničná kontrola na priechode Kittsee - Jarovce pri vstupe na územie Slovenska 19. júla 2021. Maximálne zdržanie je päť minút. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Rakúsko sprísňuje opatrenia na hraniciach. Obáva sa masívneho šírenia variantu omikron

Na podujatiach, kde sa účastníci preukážu potvrdením o kompletnom očkovaní alebo prekonaní ochorenia covid-19 (tzv. pravidlo 2G) a zároveň aj negatívnym testom, sa môže zúčastniť 1 000 ľudí. Až 2 000 ich môže byť v prípade, ak sú zaočkovaní tromi dávkami vakcíny a majú aj negatívny test. Pravidlo 2G a respirátor typu FFP2 sú potrebné na všetkých typoch podujatí, píše denník Der Standard.

KK24 archív Viedeň - Na archívnej snímke z 22. novembra 2021 žena tlačí kočík vo Viedni. Nový variant koronavírusu s označením omikron sa v Rakúsku rýchlo šíri. Za uplynulý kalendárny týždeň v krajine pribudlo ďalších 211 potvrdených prípadov. V pondelok to uviedla Agentúra pre zdravie a bezpečnosť potravín (AGES). FOTO TASR/AP
FILE - A woman pushes a baby stroller in Vienna, Austria, Monday, Nov. 22, 2021. As remaining cities and regions in Austria reopen restaurants and hotels, the country is
Neprehliadnite

Sprísňovanie opatrení v mnohých krajinách. Omikron čoraz viac uťahuje slučku

Rakúsko od 25. decembra vyhlási Dánsko, Holandsko, Nórsko a Spojené kráľovstvo za rizikové krajiny z dôvodu šírenia variantu omikron. Cestujúci z týchto krajín budú musieť po príchode do Rakúska ísť do karantény. Výnimku majú osoby s troma dávkami vakcíny a negatívnym PCR testom.

Rakúska vláda v stredu rokovala s vládami jednotlivých spolkových krajín. Nové opatrenia však po prvý raz oznámila generálna riaditeľka pre verejné zdravie Katharina Reichová, píše APA.

Desiatky tisíc ľudí si v nedeľu večer vo Viedni na spomienkovom podujatí pripomenuli viac ako 13-tisíc obetí pandémie koronavírusu v Rakúsku.
Neprehliadnite

Rakúsko predĺžilo desaťdňový lockdown pre nezaočkovaných do konca roka