Opozičný Smer urobí všetko preto, aby povinné očkovanie proti ochoreniu covid-19 nikdy neprešlo. Predseda strany Robert Fico to uviedol vo videu na sociálnej sieti. Reagoval tak na sobotné vyjadrenia premiéra Eduarda Hegera, podľa ktorého by cestou z pandémie mohlo byť povinné očkovanie pre ľudí nad 65 rokov.

Fico hovorí o nechutnom fašistickom nápade

V prípade zavedenia povinného očkovania by opatrenie Smer-SD napadol na Ústavnom súde SR. 

„Je už za všetkými čiarami protiústavnosti a ani by nefungovalo, pretože krajiny takmer so 100-percentnou zaočkovanosťou majú dnes rovnaké problémy v nemocniciach ako Slovensko, len s tým rozdielom, že skoro všetci hospitalizovaní sú zaočkovaní," tvrdí Fico.

Odkaz premiérovi

Líder opozičnej strany trvá na tom, že očkovanie musí byť dobrovoľné a právne postavenie zaočkovaného, testovaného a toho, kto covid-19 prekonal, musí byť rovnaké. Kritizoval tiež opatrenia platné od pondelka 22. novembra. Premiéra vyzval, aby sa začal starať o pacientov od momentu, keď sa dozvedia, že sú pozitívne testovaní.

Eduard Heger
Neprehliadnite

Po návšteve nemocnice v Poprade sa predseda vlády poďakoval všetkým zdravotníkom za ich prácu

Predseda vlády v sobotu uviedol, že o povinnom očkovaní pre seniorov aktuálne diskutuje s právnikmi či s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Zároveň nevylúčil aj plošné povinné očkovanie na Slovensku. Momentálne vedie diskusie o tom, či by boli tieto kroky v súlade s Ústavou SR. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Predseda strany Smer – SD Robert Fico počas pracovného snemu strany Smer – SD v Bratislave 17. novembra 2021.
Neprehliadnite

Fico na sneme Smeru-SD kritizoval Čaputovú a povedal, s kým by spolupracoval po voľbách