Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vybrala tou istou politickou cestou ako exprezident Andrej Kiska a ako on aj skončí, ak nepochopí úlohu a postavenie hlavy štátu.

Reakcia na vyjadrenie

Vo videu na sociálnej sieti to uviedol predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico ako reakciu na prezidentkine vyjadrenie v diskusnej relácii.

Robert Fico
Neprehliadnite

Štát nevedie sociálny dialóg, pri očkovaní sa pustil do vojny s polovicou národa, tvrdí R. Fico

„Ak si predstavujete spravodlivosť a demokraciu tak, ako ste si ju priniesli z liberálneho politického prostredia, tak sa do neho vráťte a dajte priestor takej hlave štátu, ktorá to s touto krajinou a ľuďmi myslí dobre,“ odkázal R. Fico Z. Čaputovej.

R. Fico pripomenul, že hlava štátu zmarila referendum o predčasných voľbách a robí všetko preto, aby zmarila aj ďalšie. Podľa vlastných slov nerozumie, prečo útočí na opozíciu, ktorá "si robí svoju prácu".

Ide o hrad?

Čaputová vníma aktivity opozície v súvislosti s referendom ako "hru na záujem o referendum". Je podľa nej nezodpovedné burcovať ľudí a rozvíjať vášne pre to, aby mohla opozícia útočiť na prezidentský úrad, o ktorý jej do budúcna ide.

Ak by opozícii o referendum išlo, tak po diskusii s ústavnými právnikmi by sa dali naformulovať otázky tak, aby sa dalo vypísať.

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie k referendu a aktuálnej epidemickej situácii 10. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Prezidentka Z. Čaputová: Ak v koalícii nie je vôľa vládnuť, tak je to pre krajinu problém