Do roku 2023 už nebude Vladimir Putin ruským prezidentom, a to v dôsledku jeho zdravotných problémov. Predpovedá to Richard Dearlove, bývalý riaditeľ britskej Tajnej spravodajskej služby (SIS), známej aj ako MI6. Na svojej internetovej stránke o tom informoval týždenník Newsweek.

Sanatórium

„Myslím si, že do roku 2023 bude preč, ale pravdepodobne pôjde do sanatória,“ povedal Dearlove s tým, že Putin (69) sa zo zdravotníckeho zariadenia už nevynorí ako „vodca Ruska“. „To je spôsob, ako veci posunúť ďalej, bez prevratu," poznamenal Dearlove.

Rozpad režimu

Taktiež predpovedal, že ruský režim sa môže „rozpadnúť“ v priebehu nasledujúcich 12 až 18 mesiacov, a to v dôsledku sankcií Západu uvalených na krajinu, konfliktu na Ukrajine a súčasného vojenského výkonu Moskvy.

Dearlove sa takto vyjadril v čase pokračujúcich špekulácií o Putinovom zdraví, hoci Kremeľ od začiatku vojny na Ukrajine o tejto téme mlčí.

Oliver Stone o rakovine

Americký filmový režisér Oliver Stone nedávno povedal, že ruský prezident už bojoval s rakovinou a prekonal ju v čase, keď s ním robil rozhovory. Druh rakoviny však Stone nešpecifikoval.

Newsweek pripomenul, že Stone, známy filmami ako JFK, Zjazvená tvrár či Čata, viedol v rokoch 2015 až 2017 s Putinom viacero rozhovorov na rôzne témy. S Putinom sa však nestretol tri roky.

Ďalšie dôležité správy

Vladimir Putin
Neprehliadnite

Putin je vážne chorý, tvrdí bývalý špión, ktorý vytvoril kontroverznú dokumentáciu o Trumpovi