Bývalý britský špión, ktorý napísal diskreditujúci pamflet o bývalom americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi, potvrdil správy o vážnom zdravotnom stave ruského vodcu Vladimira Putina, ale dodal, že to pravdepodobne nepovedie k ukončeniu vojny, píše web International Business Times.

Christopher Steele v nedeľu v rozhovore pre Sky News uviedol, že jeho zdroje mu povedali, že 69-ročný ruský líder je „vážne chorý". Bývalý britský špión však poznamenal, že nie je jasné, akou konkrétnou chorobou Putin trpí.

Choroba prístup k vojne nezmení

„Z toho, čo sme počuli od zdrojov v Rusku a inde, vyplýva, že Putin je v skutočnosti dosť vážne chorý," povedal Steele v rozhovore.

„Nie je úplne jasné, o akú chorobu ide - či je neliečiteľná, nevyliečiteľná alebo akákoľvek iná." Steele dodal, že Putinova choroba pravdepodobne nebude mať žiadny vplyv na prístup ruského lídra k vojne, pretože len málo ľudí je pripravených postaviť sa proti nemu.

„Myslím si však, že existujú disidentské hlasy, nesúhlasné hlasy, ľudia, ktorí mu hovoria, že toto je katastrofálna vojna, ktorá najmä v oblasti ekonomiky nebude pre Rusko vyzerať dobre, a môžeme len dúfať, že to časom povedie k nejakej zmene politiky alebo dokonca k zmene režimu, ale určite to nie je samozrejmé," dodal.

Dve prostitútky

Steele je známy ako autor spravodajského spisu, ktorý obsahoval niekoľko obvinení vznesených proti Trumpovi vrátane existencie „močovej kazety".

Video údajne zachytávalo Trumpa, ako sleduje dve prostitútky močiace na posteli v prezidentskom apartmáne v moskovskom hoteli Ritz-Carlton. Obamovci údajne spali v tejto posteli ešte predtým, ako bol Trump zvolený za prezidenta USA.

„Močiacu pásku" údajne natočili agenti FSB, hlavnej ruskej štátnej bezpečnostnej agentúry a nástupkyne KGB. Dôkazy o existencii nahrávky sa úradom zatiaľ nepodarilo nájsť.

Podstúpil operáciu chrbta

Steeleove komentáre o Putinovom zdraví prišli po tom, čo ukrajinský spravodajský dôstojník generálmajor Kyrylo Budanov povedal, že v Rusku sa už pripravuje vojenský prevrat s cieľom zvrhnúť Putina v súvislosti s fámami o vodcovom zlom zdravotnom stave.

Okrem toho bol údajne tajne odpočúvaný ruský oligarcha, ktorý povedal, že Putin trpí „rakovinou krvi".

Oligarcha tiež tvrdil, že Putin v októbri podstúpil operáciu chrbta, a dodal, že to súvisí s jeho rakovinou. Denník International Business Times nemohol toto tvrdenie nezávisle overiť.

Ďalšie dôležité správy

Vladimir Putin
Neprehliadnite

Ak EÚ zakáže dovoz ruskej ropy, Európa bude mať najdrahšie energie na svete, varuje Putin