Voliči na Slovensku budú nástupcu súčasnej hlavy štátu Andreja Kisky vyberať budúci rok na jar.

M. Krajniak bude zbierať podpisy na podporu svojej prezidentskej kandidatúry aj ďalej, chce ich vraj získať vo všetkých regiónoch Slovenska.

Cieľom Krajniaka je dostať sa v prezidentských voľbách do druhého kola. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, verí, že s programom, s ktorým prechádza po Slovensku, je schopný získať približne pol milióna voličov, čo by ho mohlo oprávňovať k postupu do druhého kola.

„Či uspejem v druhom kole, ak sa do neho dostanem, to neviem povedať. To bude závisieť od toho, kto bude protikandidátom. Teda môj prvý cieľ je postup do druhého kola,“ povedal.

M. Krajniak sľubuje, že nebude útočiť v kampani na žiadneho protikandidáta, ale bude sa snažiť osloviť voličov, aby do druhého kola postúpil.

Záujemca o kandidatúru na funkciu prezidenta SR musí získať 15-tisíc podpisov občanov, alebo ho musí podporiť 15 poslancov.

Štyridsaťpäťročný Milan Krajniak od roku 2016 zasadá v slovenskom parlamente za opozičnú stranu Sme rodina -Boris Kollár.

Okrem neho sa chce o najvyšší úrad na Slovensku uchádzať viac ako desať ľudí. Je medzi nimi napríklad bývalý predseda parlamentu František Mikloško, analytik a pedagóg Eduard Chmelár alebo advokátka Zuzana Čaputová, ktorá zastupovala občianskych aktivistov v ich úspešnom ťažení proti skládke odpadu neďaleko Bratislavy.

Súčasný prezident Andrej Kiska už pred časom oznámil, že sa o znovuzvolenie uchádzať nebude, chce sa však ďalej angažovať politicky.