Problémy v oblasti dodávok komponentov v nemeckom priemyselnom sektore sa tento mesiac zmiernili, najväčšia európska ekonomika je však ešte stále ďaleko od ideálnej situácie v zásobovaní. Poukázal na to pravidelný prieskum ekonomického inštitútu Ifo, ktorý zverejnila agentúra Reuters.

Problémy s dodávkami komponentov uviedlo v marci 41,6 percenta nemeckých priemyselných podnikov, uviedol Ifo. Vo februári zaznamenalo takéto problémy 45,4 percenta oslovených firiem.

„Zmiernenie týchto problémov sa pozitívne odrazí na priemyselnej produkcii v nasledujúcich mesiacoch,“ reagoval na marcové výsledky Klaus Wohlrabe, šéf oddelenia výskumu v Ifo. Na druhej strane k zásadnej redukcii bariér v oblasti obstarávania v niektorých kľúčových priemyselných odvetviach stále nedošlo, dodáva správa Ifo.

Najväčšie problémy s dodávkami potrebných materiálov a komponentov majú výrobcovia strojov a zariadení, automobilky či podniky vyrábajúce elektrospotrebiče a elektroniku. V tomto odvetví poukázalo na pretrvávajúce komplikácie v dodávkach surovín a medziproduktov viac než 60 percent podnikov.

Ďalšie dôležité správy

Volkswagen Bratislava, vlajková loď, ktorá je na Slovensku ukotvená pevne.
Neprehliadnite

Volkswagen zápasí s nedostatkom komponentov z Ukrajiny, top zamestnávateľ hlási odstávku